A na obiad – do Żabki. „To naturalny kierunek zmian dla sklepów convenience”

Sieć Żabka coraz bardziej przypomina bary czy bistro z ofertą gastronomiczną. Chce też wprowadzić na rynek koncept sklepu bezobsługowego.
Sieć Żabka coraz bardziej przypomina bary czy bistro z ofertą gastronomiczną. Chce też wprowadzić na rynek koncept sklepu bezobsługowego. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Mogłoby się wydawać, że we wprowadzaniu innowacji i zmian przodują w Polsce sieci sklepów wielkoformatowych, jak Carrefour czy Auchan. A jednak to franczyzowa Żabka może przejść transformację najszybciej i w największym stopniu. Oferta firmy ma przypominać coraz bardziej ofertę baru czy bistro niż sklepu.


Oczywiście, klient Żabki od lat mógł wypić w sklepie kawę czy przekąsić hot doga. Ale ten standard już nie wystarcza. „Teraz firma wchodzi na kolejny etap transformacji asortymentu” – przekonuje portal Wiadomości Handlowe, który śledzi zmiany zachodzące na rynku.

Zaiste, społeczeństwo i jego potrzeby szybko się zmieniają – odzwierciedla się to dobitnie w popularności firm, które przygotowują np. tradycyjne świąteczne dania, którymi zabiegani Polacy zastępują „wyrób własny”. I Żabka wydaje się najpilniej tropić te przemiany: do jej oferty trafia coraz więcej produktów takich, jak dania gotowe, a w sklepach coraz częściej pojawia się możliwość zjedzenia czegoś na miejscu.

Szammam i nano-sklepy
Sygnałem tych przemian jest kolejna marka własna: Szamamm. – Nowe gotowe dania Szamamm w ofercie Żabki to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy ze względu na brak czasu i aktywny tryb życia, pragną mieć gotowe rozwiązania i móc (...) wybierać” – nie pozostawia wątpliwości sieć. Dania te mają być alternatywą dla mrożonek czy jedzenia w restauracjach.


Żabka chce też wysunąć się na pozycję lidera w innej dziedzinie: już w tym roku na polskim rynku mogą się pojawić pierwsze bezobsługowe sklepy tej sieci. W planach są dwa koncepty: express store i nano store. Jeśli ten pierwszy byłby hybrydą tradycyjnych i nowoczesnych form handlu, to ten drugi byłby już całkowicie zautomatyzowany.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła