Kiełbasa wyborcza PiS działa? Polacy przyznali, co sądzą o 500+ na pierwsze dziecko

Ponad połowa Polaków popiera pomysł 500+ na pierwsze dziecko.
Ponad połowa Polaków popiera pomysł 500+ na pierwsze dziecko. Fot. Kornelia Głowacka-Wolf / Agencja Gazeta
Większość Polaków popiera pomysł wprowadzenia świadczenia 500+ na pierwsze dziecko – wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję badawczą SW Research dla serwisu rp.pl. Zwolennikami świadczenia było aż 55 proc. badanych.


Polacy chcą 500+
Ponad połowa respondentów (55 proc.) jest za wprowadzeniem 500+ również na pierwsze dziecko. Pomysł nie podoba się co trzeciemu badanemu (32 proc.), zaś zdania w tej sprawie nie ma 13 proc. badanych.

Sondaż wykazał, że częściej zwolennikami dodatkowego świadczenia są kobiety (56 proc.), osoby w wieku 35-49 lat (59 proc.) oraz badani o najniższym poziomie wykształcenia (65 proc.). Za wprowadzeniem dodatku na pierwsze dziecko są również osoby o dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (64 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców oraz osoby ze wsi (po 60 proc.).

Wiedza ekonomiczna Polaków
Wysokie zainteresowanie świadczeniem socjalnym na pierwsze dziecko może być pokłosiem niskiej wiedzy ekonomicznej Polaków. Z ostatnio przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl sondażu wynikło, że aż 61 proc. Polaków nie wie, jakie jest rzeczywiste źródło finansowania programu 500+. Tylko 38 proc. badanych miało świadomość, że środki pochodzą z podatków płaconych przez nas samych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.