Kiełbasa wyborcza PiS działa? Polacy przyznali, co sądzą o 500+ na pierwsze dziecko

Ponad połowa Polaków popiera pomysł 500+ na pierwsze dziecko.
Ponad połowa Polaków popiera pomysł 500+ na pierwsze dziecko. Fot. Kornelia Głowacka-Wolf / Agencja Gazeta
Większość Polaków popiera pomysł wprowadzenia świadczenia 500+ na pierwsze dziecko – wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję badawczą SW Research dla serwisu rp.pl. Zwolennikami świadczenia było aż 55 proc. badanych.


Polacy chcą 500+
Ponad połowa respondentów (55 proc.) jest za wprowadzeniem 500+ również na pierwsze dziecko. Pomysł nie podoba się co trzeciemu badanemu (32 proc.), zaś zdania w tej sprawie nie ma 13 proc. badanych.

Sondaż wykazał, że częściej zwolennikami dodatkowego świadczenia są kobiety (56 proc.), osoby w wieku 35-49 lat (59 proc.) oraz badani o najniższym poziomie wykształcenia (65 proc.). Za wprowadzeniem dodatku na pierwsze dziecko są również osoby o dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (64 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców oraz osoby ze wsi (po 60 proc.).

Wiedza ekonomiczna Polaków
Wysokie zainteresowanie świadczeniem socjalnym na pierwsze dziecko może być pokłosiem niskiej wiedzy ekonomicznej Polaków. Z ostatnio przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl sondażu wynikło, że aż 61 proc. Polaków nie wie, jakie jest rzeczywiste źródło finansowania programu 500+. Tylko 38 proc. badanych miało świadomość, że środki pochodzą z podatków płaconych przez nas samych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.