Dariusz Miłek zrezygnował ze stanowiska prezesa CCC. To „ponura postać” z taśm Kaczyńskiego

Dariusz Miłek rezygnuje z prezesury w CCC. Planuje prowadzić sprawy spółki z poziomu rady nadzorczej.
Dariusz Miłek rezygnuje z prezesury w CCC. Planuje prowadzić sprawy spółki z poziomu rady nadzorczej. Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Dariusz Miłek, prezes i założyciel CCC, właśnie zrezygnował z szefowania spółce. Planuje przejście do jej rady nadzorczej, w której pragnie pełnić rolę przewodniczącego. To właśnie jego Jarosław Kaczyński określił „ponurą, mafijną postacią”.


Od prezesa do rady nadzorczej
O rezygnacji prezesa CCC poinformowała spółka w komunikacie. Miłek nie zostawia jednak pustego stołka i już zaproponował kandydata na zwalniane przez siebie stanowisko. Jest nim Marcin Czyczerski, aktualny wiceprezes ds. finansowych CCC.

Rezygnacja Miłka będzie skuteczna z momentem otwarcia obrad NWZ spółki, czyli z dniem 11 kwietnia 2019 r. Jednocześnie Miłek pozostanie w strukturach firmy, lecz jako przewodniczący rady nadzorczej. Jak podano w komunikacie, biznesmen właśnie zgłosił swoją kandydaturę na to stanowisko.

– Obejmując funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, pan Dariusz Miłek będzie miał możliwość spojrzenia z wyższej perspektywy na sprawy spółki i zwiększyć koncentrację na obszarach, które mają największy potencjał wpływu na wzrost wartości firmy, takie jak rozwój produktu i dalsza ekspansja – wyjaśniono w komunikacie spółki.


Ponura postać
Dariusz Miłek na „taśmach Kaczyńskiego” określany jest jako "ponura, mafijna postać”. Z jednej strony jest jednym z najbogatszych Polaków z miliardowym majątkiem. Z drugiej oskarżany jest o wykorzystywanie pracowników z Chin, a przez długie lata korzystał z udogodnień posiadania spółki w Luksemburgu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.