„W Polsce ludzie dziś nie muszą pracować”. Prezes dużej firmy o rynku pracy

Firmy, które dobrze płacą i traktują podwładnych, nie narzekają na brak rąk do pracy - przekonuje prezes Seko, Kazimierz Kustra.
Firmy, które dobrze płacą i traktują podwładnych, nie narzekają na brak rąk do pracy - przekonuje prezes Seko, Kazimierz Kustra. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Kazimierz Kustra, prezes specjalizującej się w przetworach rybnych firmy SEKO S.A., jest zdania, że czasy migrowania Polaków za pracą do krajów zachodnich dobiegły końca. Polskie firmy mogą im zaoferować warunki nie gorsze od zachodnich konkurentów, a nawet w przemyśle dba się o samopoczucie i perspektywy zatrudnionych.


Brak rąk do pracy? Według prezesa Seko nie jest to problem. – W Polce nastąpiła poprawa sytuacji i ludzie nie muszą dziś pracować – przekonuje Kazimierz Kustra w rozmowie z Portalem Spożywczym. – 30 lat temu jeździliśmy do pracy na Zachód. Po wejściu do UE staliśmy się krajem bardziej zamożnym i dzisiaj to inni przyjeżdżają do nas do pracy – kwituje.

– Zauważyłem, że coraz częściej młodzi ludzie przychodzą do nas, jak odchowają dziecko. 500 zł [500 Plus – przyp. red.] się zdewaluowało, a ceny wzrosły. Dobrze płacimy ludziom, nie mamy problemów – dodaje.

Mam szacunek dla każdego
Ważne są warunki płacy, ale i pracy. – Raz w roku organizujemy dla załogi i dzieci piknik, spływy kajakowe Brdą – wylicza Kustra. – Widzę w każdym pracowniku człowieka, partnera, a nie tylko podwładnego. Mam szacunek do ludzi pracujących u nas na każdym stanowisku. To jest ciężka praca. Prowadzimy też ogromną ilość szkoleń, zarówno dla kierownictwa, jak i niższego szczebla, dla majstrów i brygadzistów – podkreśla.

Ten optymizm, jak do tej pory, nie przełożył się jeszcze na falę powrotów Polaków pracujących za granicą – większość osób, które wyjechały z Polski w ostatnich latach do Wielkiej Brytanii, Holandii czy Norwegii, deklaruje, że pozostanie w tych krajach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.