Profanacja, a może jednak hołd. Wkrótce do sklepów trafi gra komputerowa o Powstaniu Warszawskim

Kadr ze zwiastunu gry "Warsaw" przygotowywanej przez Studio Pixelated Milk.
Kadr ze zwiastunu gry "Warsaw" przygotowywanej przez Studio Pixelated Milk. Fot. YouTube / gaming company
Pod koniec marca wersja testowa, a jeszcze w tym roku pełna wersja na PC, PS4 i Nintendo Switch – takie są plany Studia Pixelated Milk odnośnie gry „Warsaw”. Utrzymana w stylistyce komiksu gra ma w pewnej mierze odzwierciedlać realia Powstania Warszawskiego.


Założenie fabuły jest następujące: garstka bohaterów stawia opór przeważającym siłom przeciwnika. Każdy z bohaterów ma swoje kwalifikacje i historie, muszą zadbać o broń i zaopatrzenie. Będą musieli walczyć, ale też zarządzać placówkami czy patrolami. Należy bronić poszczególnych dzielnic Warszawy – choć finał gry będzie zapewne przesądzony.

Profanacja czy promocja?
Jak przypomina cyfrowa.rp.pl, próby przenoszenia Powstania Warszawskiego do świata gier miały już miejsce w poprzednich latach. Zarówno jednak „Enemy Front” od CI Games, jak i „Uprising '44: The Silent Shadows” DMD Enterprise nie były nadzwyczaj udane.

„Rzeczpospolita” podkreśla, że pomysł studia budzi kontrowersje, zanim jeszcze ujrzał światło dzienne. Dla jednych przenoszenie Powstania do świata gier to profanacja, a w najlepszym przypadku – trywializacja – historii. Inni uważają, że dzięki takim projektom świat jest w stanie dowiedzieć się cokolwiek o historii Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.