Profanacja, a może jednak hołd. Wkrótce do sklepów trafi gra komputerowa o Powstaniu Warszawskim

Kadr ze zwiastunu gry "Warsaw" przygotowywanej przez Studio Pixelated Milk.
Kadr ze zwiastunu gry "Warsaw" przygotowywanej przez Studio Pixelated Milk. Fot. YouTube / gaming company
Pod koniec marca wersja testowa, a jeszcze w tym roku pełna wersja na PC, PS4 i Nintendo Switch – takie są plany Studia Pixelated Milk odnośnie gry „Warsaw”. Utrzymana w stylistyce komiksu gra ma w pewnej mierze odzwierciedlać realia Powstania Warszawskiego.


Założenie fabuły jest następujące: garstka bohaterów stawia opór przeważającym siłom przeciwnika. Każdy z bohaterów ma swoje kwalifikacje i historie, muszą zadbać o broń i zaopatrzenie. Będą musieli walczyć, ale też zarządzać placówkami czy patrolami. Należy bronić poszczególnych dzielnic Warszawy – choć finał gry będzie zapewne przesądzony.

Profanacja czy promocja?
Jak przypomina cyfrowa.rp.pl, próby przenoszenia Powstania Warszawskiego do świata gier miały już miejsce w poprzednich latach. Zarówno jednak „Enemy Front” od CI Games, jak i „Uprising '44: The Silent Shadows” DMD Enterprise nie były nadzwyczaj udane.

„Rzeczpospolita” podkreśla, że pomysł studia – które wcześniej zasłynęło udaną grą „Darkest Dungeon” – budzi kontrowersje, zanim jeszcze ujrzał światło dzienne. Dla jednych przenoszenie Powstania do świata gier to profanacja, a w najlepszym przypadku – trywializacja – historii. Inni uważają, że dzięki takim projektom świat jest w stanie dowiedzieć się cokolwiek o historii Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.