Sposób na odnalezienie satysfakcji z pracy. Wyjątkowy program ma pozwolić ją odnaleźć

W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty.
W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty. Fot. 123rf.com
Takie programy doradczo-rozwojowe nie zdarzają się na co dzień. VI edycja Mentors4Startets (M4S) ma doprowadzić do spotkania młodych i ambitnych adeptów z rozmaitych branż z wybitnymi autorytetami, które w trakcie indywidualnych spotkań pomagają rozwiązywać skomplikowane kwestie zawodowe. Dla obu stron są to brzemienne w skutki spotkania.


Już od sześciu lat staramy się zapełnić niszę systemu edukacji, jednocześnie tworząc międzypokoleniową społeczność przyszłych liderów i wybitnych postaci świata biznesu, mediów, kultury i NGO – tak Maria Belka, prezeska i założycielka Fundacji Mentors4Starters.

Nie ukrywajmy: nie jest łatwo, na około 30 miejsc w programie przypada kilkaset aplikacji. Nawet rekrutacja do programu składa się z kilku etapów, podczas których zapewne wielu chętnych się podda. Jednak ci, którym uda się przetrwać, będą mieli okazję spotkać się z wybranym pod kątem ich potrzeb mentorem od 4 do 6 razy, zarówno w trakcie spotkań organizowanych przez Fundację, jak i w siedzibach mentorów.

To jest program dla ludzi, którzy chcą zmieniać świat. – Oprócz orientacyjnego kryterium wieku najlepszych kandydatów wyróżniają brak bierności, zaangażowanie społeczne i faktyczna potrzeba zmiany. Szukamy ludzi, których cechuje otwartość i gotowość do podjęcia wysiłku związanego z własnym rozwojem. Często są to osoby o wyraźnym potencjale przywódczym – charakteryzuje uczestników Maja Isakiewicz z zarządu Fundacji.


Twórcy programu podkreślają, że w mentoringu nie chodzi już o garść praktycznych porad weteranów biznesu na temat tego, jak robić karierę czy zarabiać pieniądze. Coraz częściej uczestnikom chodzi o rozwój osobisty, budowę społeczeństwa obywatelskiego i satysfakcję z wpływu na otaczający nas świat.

Od 1 marca do 17 marca trwa rekrutacja do VI edycji programu doradczo-rozwojowego Mentors4Starters, którego celem jest wsparcie osób między 25., a 35. rokiem życia w zakresie rozwoju zawodowego w wybranej branży. W programie kandydaci indywidualnie pracują z czołowymi przedstawicielami biznesu, mediów i NGO. Od 2014 roku program zgromadził niemal czterdzieścioro Mentorów i stworzył aktywną społeczność ponad 150 mentees. Profile mentorów oraz formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie Fundacji www.mentors4starters.pl.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.