Sposób na odnalezienie satysfakcji z pracy. Wyjątkowy program ma pozwolić ją odnaleźć

W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty.
W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty. Fot. 123rf.com
Takie programy doradczo-rozwojowe nie zdarzają się na co dzień. VI edycja Mentors4Startets (M4S) ma doprowadzić do spotkania młodych i ambitnych adeptów z rozmaitych branż z wybitnymi autorytetami, które w trakcie indywidualnych spotkań pomagają rozwiązywać skomplikowane kwestie zawodowe. Dla obu stron są to brzemienne w skutki spotkania.


Już od sześciu lat staramy się zapełnić niszę systemu edukacji, jednocześnie tworząc międzypokoleniową społeczność przyszłych liderów i wybitnych postaci świata biznesu, mediów, kultury i NGO – tak Maria Belka, prezeska i założycielka Fundacji Mentors4Starters.

Nie ukrywajmy: nie jest łatwo, na około 30 miejsc w programie przypada kilkaset aplikacji. Nawet rekrutacja do programu składa się z kilku etapów, podczas których zapewne wielu chętnych się podda. Jednak ci, którym uda się przetrwać, będą mieli okazję spotkać się z wybranym pod kątem ich potrzeb mentorem od 4 do 6 razy, zarówno w trakcie spotkań organizowanych przez Fundację, jak i w siedzibach mentorów.

To jest program dla ludzi, którzy chcą zmieniać świat. – Oprócz orientacyjnego kryterium wieku najlepszych kandydatów wyróżniają brak bierności, zaangażowanie społeczne i faktyczna potrzeba zmiany. Szukamy ludzi, których cechuje otwartość i gotowość do podjęcia wysiłku związanego z własnym rozwojem. Często są to osoby o wyraźnym potencjale przywódczym – charakteryzuje uczestników Maja Isakiewicz z zarządu Fundacji.


Twórcy programu podkreślają, że w mentoringu nie chodzi już o garść praktycznych porad weteranów biznesu na temat tego, jak robić karierę czy zarabiać pieniądze. Coraz częściej uczestnikom chodzi o rozwój osobisty, budowę społeczeństwa obywatelskiego i satysfakcję z wpływu na otaczający nas świat.

Od 1 marca do 17 marca trwa rekrutacja do VI edycji programu doradczo-rozwojowego Mentors4Starters, którego celem jest wsparcie osób między 25., a 35. rokiem życia w zakresie rozwoju zawodowego w wybranej branży. W programie kandydaci indywidualnie pracują z czołowymi przedstawicielami biznesu, mediów i NGO. Od 2014 roku program zgromadził niemal czterdzieścioro Mentorów i stworzył aktywną społeczność ponad 150 mentees. Profile mentorów oraz formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie Fundacji www.mentors4starters.pl.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.