Sposób na odnalezienie satysfakcji z pracy. Wyjątkowy program ma pozwolić ją odnaleźć

W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty.
W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty. Fot. 123rf.com
Takie programy doradczo-rozwojowe nie zdarzają się na co dzień. VI edycja Mentors4Startets (M4S) ma doprowadzić do spotkania młodych i ambitnych adeptów z rozmaitych branż z wybitnymi autorytetami, które w trakcie indywidualnych spotkań pomagają rozwiązywać skomplikowane kwestie zawodowe. Dla obu stron są to brzemienne w skutki spotkania.


Już od sześciu lat staramy się zapełnić niszę systemu edukacji, jednocześnie tworząc międzypokoleniową społeczność przyszłych liderów i wybitnych postaci świata biznesu, mediów, kultury i NGO – tak Maria Belka, prezeska i założycielka Fundacji Mentors4Starters.

Nie ukrywajmy: nie jest łatwo, na około 30 miejsc w programie przypada kilkaset aplikacji. Nawet rekrutacja do programu składa się z kilku etapów, podczas których zapewne wielu chętnych się podda. Jednak ci, którym uda się przetrwać, będą mieli okazję spotkać się z wybranym pod kątem ich potrzeb mentorem od 4 do 6 razy, zarówno w trakcie spotkań organizowanych przez Fundację, jak i w siedzibach mentorów.

To jest program dla ludzi, którzy chcą zmieniać świat. – Oprócz orientacyjnego kryterium wieku najlepszych kandydatów wyróżniają brak bierności, zaangażowanie społeczne i faktyczna potrzeba zmiany. Szukamy ludzi, których cechuje otwartość i gotowość do podjęcia wysiłku związanego z własnym rozwojem. Często są to osoby o wyraźnym potencjale przywódczym – charakteryzuje uczestników Maja Isakiewicz z zarządu Fundacji.


Twórcy programu podkreślają, że w mentoringu nie chodzi już o garść praktycznych porad weteranów biznesu na temat tego, jak robić karierę czy zarabiać pieniądze. Coraz częściej uczestnikom chodzi o rozwój osobisty, budowę społeczeństwa obywatelskiego i satysfakcję z wpływu na otaczający nas świat.

Od 1 marca do 17 marca trwa rekrutacja do VI edycji programu doradczo-rozwojowego Mentors4Starters, którego celem jest wsparcie osób między 25., a 35. rokiem życia w zakresie rozwoju zawodowego w wybranej branży. W programie kandydaci indywidualnie pracują z czołowymi przedstawicielami biznesu, mediów i NGO. Od 2014 roku program zgromadził niemal czterdzieścioro Mentorów i stworzył aktywną społeczność ponad 150 mentees. Profile mentorów oraz formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie Fundacji www.mentors4starters.pl.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby