Sposób na odnalezienie satysfakcji z pracy. Wyjątkowy program ma pozwolić ją odnaleźć

W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty.
W mentoringu w Polsce coraz częściej chodzi nie o zarabianie pieniędzy lecz rozwój osobisty. Fot. 123rf.com
Takie programy doradczo-rozwojowe nie zdarzają się na co dzień. VI edycja Mentors4Startets (M4S) ma doprowadzić do spotkania młodych i ambitnych adeptów z rozmaitych branż z wybitnymi autorytetami, które w trakcie indywidualnych spotkań pomagają rozwiązywać skomplikowane kwestie zawodowe. Dla obu stron są to brzemienne w skutki spotkania.


Już od sześciu lat staramy się zapełnić niszę systemu edukacji, jednocześnie tworząc międzypokoleniową społeczność przyszłych liderów i wybitnych postaci świata biznesu, mediów, kultury i NGO – tak Maria Belka, prezeska i założycielka Fundacji Mentors4Starters.

Nie ukrywajmy: nie jest łatwo, na około 30 miejsc w programie przypada kilkaset aplikacji. Nawet rekrutacja do programu składa się z kilku etapów, podczas których zapewne wielu chętnych się podda. Jednak ci, którym uda się przetrwać, będą mieli okazję spotkać się z wybranym pod kątem ich potrzeb mentorem od 4 do 6 razy, zarówno w trakcie spotkań organizowanych przez Fundację, jak i w siedzibach mentorów.

To jest program dla ludzi, którzy chcą zmieniać świat. – Oprócz orientacyjnego kryterium wieku najlepszych kandydatów wyróżniają brak bierności, zaangażowanie społeczne i faktyczna potrzeba zmiany. Szukamy ludzi, których cechuje otwartość i gotowość do podjęcia wysiłku związanego z własnym rozwojem. Często są to osoby o wyraźnym potencjale przywódczym – charakteryzuje uczestników Maja Isakiewicz z zarządu Fundacji.


Twórcy programu podkreślają, że w mentoringu nie chodzi już o garść praktycznych porad weteranów biznesu na temat tego, jak robić karierę czy zarabiać pieniądze. Coraz częściej uczestnikom chodzi o rozwój osobisty, budowę społeczeństwa obywatelskiego i satysfakcję z wpływu na otaczający nas świat.

Od 1 marca do 17 marca trwa rekrutacja do VI edycji programu doradczo-rozwojowego Mentors4Starters, którego celem jest wsparcie osób między 25., a 35. rokiem życia w zakresie rozwoju zawodowego w wybranej branży. W programie kandydaci indywidualnie pracują z czołowymi przedstawicielami biznesu, mediów i NGO. Od 2014 roku program zgromadził niemal czterdzieścioro Mentorów i stworzył aktywną społeczność ponad 150 mentees. Profile mentorów oraz formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie Fundacji www.mentors4starters.pl.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.