Powiew absurdu. Nowy pomysł PiS na prezent dla wyborców pojawił się w Białymstoku

Radni PiS w Białymstoku proponują, by bezrobotni mogli jeździć autobusami za darmo. Dzięki temu będą mogli dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną.
Radni PiS w Białymstoku proponują, by bezrobotni mogli jeździć autobusami za darmo. Dzięki temu będą mogli dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Politycy PiS z Białegostoku wpadli na specyficzny sposób walki z bezrobociem: chcą zafundować miejscowym bezrobotnym darmową komunikację miejską. Ich przeciwnicy chwycili się za głowy, ale sama koncepcja pokazuje, jak wiele jeszcze można rozdać przed zbliżającymi się wyborami.


Radni PiS wydają się być zadowoleni z koncepcji. – Wprowadzenie takich darmowych przejazdów stymulowałoby wzrost zatrudnienia – dowodzi lokalny polityk partii rządzącej, Henryk Dębowski. – Osoby poszukujące pracy mogłyby za darmo dojechać na ewentualne rozmowy kwalifikacyjne – cytuje go „Kurier Poranny”.

Pomysł nie przepadnie
Lokalne media podkreślają determinację radnych PiS w próbach wręczenia komuś darmowych biletów – w pierwszym podejściu padło na uczniów szkół średnich, wniosek upadł jednak w radzie miasta.

– Może niech zaproponują jeszcze darmowe przejazdy dla posiadaczy psów i kotów – ironizował polityk Koalicji Obywatelskiej, Marcin Moskwa. – W poprzedniej kadencji mieli większość, mogli wprowadzać, co chcieli – podsumowuje. Co jednak nie znaczy, że koledzy z jego ugrupowania nie wzięli sobie tego pomysłu do serca: Koalicja ma zamiar zastanowić się nad specjalnymi biletami dla osób o trudnej sytuacji materialnej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"