Morawiecki zabrał głos na temat wieżowców Srebrnej. Oto co jego zdaniem jest prawdziwym skandalem

Mateusz Morawiecki wyznał, co według niego jest "rzeczywistym skandalem" w aferze Srebrnej.
Mateusz Morawiecki wyznał, co według niego jest "rzeczywistym skandalem" w aferze Srebrnej. Foto: Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Wczoraj w programie „Wydarzenia i Opinie” w Polsacie głos na temat budowy dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna związaną z Jarosławem Kaczyńskim zabrał premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu uznał, że praktycznie wszystkie drapacze chmur w Polsce należą do kapitału zagranicznego, zaś ten mógł być w całości Polski.


To nie ten skandal
Mateusz Morawiecki odnośnie głośnej sprawy budowy wieżowców przez spółkę Srebrna widzi tylko jeden rzeczywisty skandal, któremu należałoby się przypatrzeć. Według premiera aferą jest to, „że środowiska rządzące od 30 lat Warszawą, nieprzychylne Prawu i Sprawiedliwości, wcześniej Porozumieniu Centrum, te środowiska mogły używać procedur po to tylko, żeby zabronić budowy w pełni legalnego budynku na danej działce jednemu ze środowisk politycznych”.

– Wszystkie lub prawie wszystkie wielkie wieżowce w Polsce są w rękach zagranicznych, a ten mógłby być w rękach polskich – dodał Morawiecki.

W styczniu 2018 r. „Gazeta Wyborcza” opublikowała nagrania, z których wynikało, że spółka Srebrna, związana ze środowiskiem PiS i Jarosławem Kaczyńskim, miała postawić w Warszawie nowoczesny wieżowiec wart około miliard złotych. Wieżowce nie dostały jednak „wuzetki” i budowę wstrzymano. Kaczyński nie zapłacił austriackiemu biznesmenowi odpowiedzialnemu za przygotowanie inwestycji, wymawiając się brakiem odpowiednich dokumentów. Sprawa trafiła do prokuratury.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić