Czy telewizja od operatora komórkowego się opłaca? Oto najlepsze oferty

Coraz więcej firm chce sprzedawać nam telewizję
Coraz więcej firm chce sprzedawać nam telewizję Robert Robaszewski / Agencja Gazeta
Komórkowa sieć Play zdecydowała się na wprowadzenie do oferty telewizyjnego dekodera. To dodatek do oferowanej od jakiegoś czasu usługi telewizji przez internet. Czy taka oferta jest w ogóle opłacalna? I jak broni się w porównaniu z ofertami np. telewizji kablowych?


Play chwali się możliwością przetestowania ich usług. Polega to na tym, że w salonie podpisujemy umowę na 24 miesiące i w ciągu sześciu miesięcy możemy z niej zrezygnować bez konsekwencji. W tym czasie nie płacimy niczego za usługi.


Cena? 35 złotych miesięcznie za podstawowy pakiet , jeśli nie kupiliśmy wcześniej usługi PlayNow. W zamian dostajemy dostęp do telewizji naziemnej oraz 28 innych kanałów. Jakich? Między innymi Comedy Central, MTV czy TNT.

Masz dzieci? Dopłać za telewizję dla nich
Kanały dla dzieci czy kanały sportowe są dostępne w dodatkowo płatnych pakietach. Ten pierwszy to koszt 10 zł, ten drugi - 15. Fani “Gry o tron” dopłacić muszą 25 złotych za dostęp do HBO GO, choć przez pierwszy miesiąc dostaną go za darmo. Za standardową cenę (od 34 złotych) możemy także dokupić dostęp do Netflixa.

Ponadto oprócz oglądania na telewizorze, mamy mieć dostęp do tych samych treści na smartfonie czy tablecie.

Chcesz telewizję? Kup też internet
Inni operatorzy również wchodzą w segment dostarczania rozwiązań telewizyjnych. Dzięki temu mogą zaoferować pakiety łączące telewizję z internetem czy telefonem i przywiązać klienta na dłużej.

Dla przykładu w Orange pakiet internetu z telewizją to koszt 89,99 złotych. W tej cenie otrzymujemy 103 kanały, w tym 43 w jakości HD. Dostęp do telewizji na urządzeniach mobilnych wymaga dopłaty 4,99 miesięcznie.

Plus z kolei wykorzystuje fakt, że należy do jednej grupy kapitałowej z Cyfrowym Polsatem. Podstawowy pakiet 80 kanałów to koszt 20 złotych dla klientów, którzy nie korzystają z innych usług Plusa. Wystarczy jednak być abonentem sieci, by obniżyć rachunek za telewizję o połowę. Konkretniej o 10 złotych - to ważne, ponieważ kwota zniżki nie zmieni się, jeśli wybierzemy droższy pakiet.


W podstawowym pakiecie otrzymamy takie kanały jak Cinemax czy Polsat Sport HD. Serwis HBO GO i kanały HBO są dostępne jedynie w najdroższym pakiecie za 100 złotych. Dodatkowo otrzymujemy także dostęp do telewizji na urządzeniach mobilnych.

W porównaniu z ofertami operatorów komórkowych, najtańszy pakiet telewizji w UPC to koszt niecałych 60 zł. W tej cenie dostajemy jednak dostęp do znacznie większej liczby programów, bo aż 116, w tym kanały dla dzieci i kilka kanałów sportowych.

Podpisz umowę na dwa lata
W tej ofercie również otrzymamy możliwość korzystania z zakupionych przez nas kanałów telewizyjnych na smartfonie czy tablecie. Podobnie jak w Play, musimy podpisać umowę na minimum dwa lata.

W Vectrze z kolei podstawowy pakiet to koszt niecałych 25 złotych miesięcznie. Dostaniemy w nim dostęp do 79 kanałów oraz możliwość ich oglądania na komputerze czy smartfonie. Nie dostaniemy za to dostępu do kanałów sportowych czy dla dzieci.

Cena wpisana bardzo małym druczkiem
NC plus chwali się za to jakością 4K obrazu. Za podstawowy pakiet 79 kanałów zapłacimy 19,99. Informację tę przeczytamy jednak dopiero po uważnym przyjrzeniu się stronie. W ofercie otrzymujemy siedem kanałów filmowych, trzy dziecięce i dwa sportowe. Reklamowaną ceną jest 9,99 zł. Tyle jednak płacić będziemy przez 6 miesięcy jeśli wyrazimy zgodę na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych.

Dla wielu osób jednak nadal wystarczającą opcją jest połączenie naziemnej telewizji cyfrowej i dostępu do wybranego serwisu wideo na żądanie - takiego jak Netflix czy HBO GO. Potwierdzają to wyniki oglądalności. O czterech stacjach naziemnej telewizji cyfrowej słyszało wyłącznie 36 proc. telewidzów.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić