Premier "ustalił" przyczynę zarobkowej emigracji Polaków. Aż trudno uwierzyć, na co wskazał

Premier już wie, czemu Polacy emigrują: to przez lukę VAT
Premier już wie, czemu Polacy emigrują: to przez lukę VAT Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Premier Morawiecki okazuje się znawcą przyczyn emigracji zarobkowej Polaków. Jego zdaniem wszystko spowodowała luka VAT, bo przez nią nie było pieniędzy na 500+, a przedsiębiorcy byli traktowani nierówno. – Szukali w naszych kieszeniach, zamiast poszukać w kieszeniach oszustów – stwierdził premier.


Zdaniem premiera wyciek podatku VAT z budżetu był przyczyną emigracji Polaków. Bo luka spowodowała, iż nasze portfele były mniej zasobne, niż być powinny. Nie wspomniał ile pieniędzy przysyłają do kraju emigranci - a kwoty są znaczące.

– Nasi poprzednicy musieli łatać tę dziurę, zabierając z OFE 155 mld zł, podnosząc wiek emerytalny i VAT do 23 proc. Szukali w naszych kieszeniach, zamiast poszukać w kieszeniach oszustów – mówił premier Mateusz Morawiecki o przyczynach wyjazdu 2 mln osób z Polski.
Premier posłużył się także bardzo obrazowym porównaniem, przedstawiając Polskę jako okręt.

– Podatek VAT jest jak paliwo dla statku, kradzież czy wyciek tego paliwa powodował, że statek - Polska - płynął wolniej, a pasażerowie go opuszczali – oświadczył. Dodał również, że luka VAT była tak duża, że wystarczyłaby na sześć lat finansowania programu 500+.


Premier jawi się jak rycerz na białym koniu, twierdząc iż to rząd PiS uszczelnił system i polscy przedsiębiorcy nie muszą już walczyć z nieuczciwą konkurencją.

Zaznaczył też, że luka VAT spowodowała mniejszą liczbę miejsc pracy, mniej pieniędzy w kieszeniach Polaków, mniej pieniędzy, które można byłoby przeznaczyć na programy społeczne, jak chociaż na program 500+.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.