Premier "ustalił" przyczynę zarobkowej emigracji Polaków. Aż trudno uwierzyć, na co wskazał

Premier już wie, czemu Polacy emigrują: to przez lukę VAT
Premier już wie, czemu Polacy emigrują: to przez lukę VAT Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Premier Morawiecki okazuje się znawcą przyczyn emigracji zarobkowej Polaków. Jego zdaniem wszystko spowodowała luka VAT, bo przez nią nie było pieniędzy na 500+, a przedsiębiorcy byli traktowani nierówno. – Szukali w naszych kieszeniach, zamiast poszukać w kieszeniach oszustów – stwierdził premier.


Zdaniem premiera wyciek podatku VAT z budżetu był przyczyną emigracji Polaków. Bo luka spowodowała, iż nasze portfele były mniej zasobne, niż być powinny. Nie wspomniał ile pieniędzy przysyłają do kraju emigranci - a kwoty są znaczące.

– Nasi poprzednicy musieli łatać tę dziurę, zabierając z OFE 155 mld zł, podnosząc wiek emerytalny i VAT do 23 proc. Szukali w naszych kieszeniach, zamiast poszukać w kieszeniach oszustów – mówił premier Mateusz Morawiecki o przyczynach wyjazdu 2 mln osób z Polski.
Premier posłużył się także bardzo obrazowym porównaniem, przedstawiając Polskę jako okręt.

– Podatek VAT jest jak paliwo dla statku, kradzież czy wyciek tego paliwa powodował, że statek - Polska - płynął wolniej, a pasażerowie go opuszczali – oświadczył. Dodał również, że luka VAT była tak duża, że wystarczyłaby na sześć lat finansowania programu 500+.


Premier jawi się jak rycerz na białym koniu, twierdząc iż to rząd PiS uszczelnił system i polscy przedsiębiorcy nie muszą już walczyć z nieuczciwą konkurencją.

Zaznaczył też, że luka VAT spowodowała mniejszą liczbę miejsc pracy, mniej pieniędzy w kieszeniach Polaków, mniej pieniędzy, które można byłoby przeznaczyć na programy społeczne, jak chociaż na program 500+.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.