Sejm zafunduje sobie dyżury lekarskie. Jeden dzień takiej usługi ma kosztować 9 tys. zł

Na dyżury lekarskie w Sejmie przeznaczone zostało 1,8 mln zł na przestrzeni czterech najbliższych lat.
Na dyżury lekarskie w Sejmie przeznaczone zostało 1,8 mln zł na przestrzeni czterech najbliższych lat. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sejmowy plan zamówień publicznych na 2019 rok obejmuje m.in. „usługę zdrowotną świadczoną w przeddzień oraz w trakcie posiedzenia Sejmu”. Chodzi o dyżur lekarski, który pozwoli na błyskawiczną interwencję w sytuacji, gdyby np. któryś z posłów zasłabł czy po prostu poczuł się źle. Cóż, dyżurujący lekarze zapewne się nie przepracują, za to Sejm będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni.


Według dziennika „Super Express” na usługi lekarskie Sejm chce przeznaczyć 1,8 mln złotych, co przekłada się w przybliżeniu na 9 tys. zł za pojedynczy dyżur.

Jak policzyli to dziennikarze? Cóż, umowa jest czteroletnia, zatem 1,8 mln zł należy podzielić przez cztery, co daje 450 tys. zł. To 37,5 tys. zł miesięcznie – a w każdym miesiącu są średnio 3 dni, w trakcie których odbywa się posiedzenie. Te 3 dni plus 1 dzień (w przeddzień posiedzenia) dały „Super Expressowi” kwotę nieco ponad 9 tys. złotych za dzień.

Dotychczas 250 tys. zł rocznie
Sejmowe dyżury nie są spektakularne. Czujny przechodzień czy gość w polskim parlamencie wypatrzy na jednym z okolicznych parkingów karetkę, w której zazwyczaj siedzi lekarz i zespół ratowniczy, gotowi do interwencji. Oczywiście, są oni zobligowani do pomocy wszystkim, którym coś by się stało na terenie parlamentu – nie tylko posłom.

Centrum Informacyjne Sejmu uspokaja, że w ostatnich dwóch latach wydatki na dyżury nie przekroczyły 250 tys. złotych rocznie – były zatem niemal dwukrotnie niższe niż założył „Super Express”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.