Skusili się na tanie polisy, mają drogie problemy. Ten ubezpieczyciel nie działa prawidłowo

Gefion to ubezpieczyciel na którego spływa lawina skarg
Gefion to ubezpieczyciel na którego spływa lawina skarg Foto: Pixabay.com
Do Komisji Nadzoru Finansowego trafiło zawiadomienie o lawinie skarg spływających na jedną z firm ubezpieczeniowych. Duńska firma reklamuje się jako "tania" i na tym chyba kończy się lista jej zalet. Okazuje się, że na Gefiona (z siedzibą w Kopenhadze) na razie nie ma mocnych.


Rzecznik Finansowy zawiadomił KNF o nieprawidłowościach w działaniu firmy Gefion – pisze portal Bankier.pl. Ubezpieczyciel już wcześniej był upominany, ale się nie poprawił. Niestety KNF tłumaczy, że ma ograniczone możliwości działania.

Czym podpadł Gefion?
To duńska firma z siedzibą w Kopenhadze. Na jej ubezpieczenia komunikacyjne poskarżyło się ponad 170 klientów – to 4,6 proc. wszystkich skarg, jakie dotarły do Rzecznika Finansowego. Biorąc pod uwagę niski udział firmy w rynku (0,9 proc.), widać że coś tu nie gra. Wiele osób kupuje jednak jak najtańsze OC, bo ceny ubezpieczeń ciągle rosną.

W skargach na firmę klienci skarżą się na utrudniony kontakt z likwidatorami szkody, żądanie ponownego składania dokumentów już złożonych, zaniżanie wysokości odszkodowania czy opieszałość a nawet nieuprawnione kwalifikowanie szkód jako tzw. szkody całkowitej.


Niestety KNF twierdzi, że niewiele może zrobić, bo to firma zagraniczna. Zapewnia jednak, że jest w kontakcie z duńskim nadzorcą firm ubezpieczeniowych i Europejskim Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA).

Jak na razie pracownicy Biura Rzecznika Finansowego zachęcają, by po odrzuceniu reklamacji przez Gefion, a przed złożeniem sprawy do sądu - zgłosić sprawę do instytucjonalnego przedstawiciela ubezpieczonych. W 2018 roku w pełni pozytywnie dla klienta zakończyło się blisko 65% spraw zw. z polisami OC komunikacyjnego Gefiona. Choćby częściowego zaspokojenia roszczeń konsumenci doczekali się w przypadku 80 proc. spraw – pisze Bankier.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.