Infiniti wycofuje się z Polski. Zaskakująca decyzja koncernu samochodowego

Infiniti bardzo słabo sprzedawało się w Europie
Infiniti bardzo słabo sprzedawało się w Europie mat. pras.
Znana i ceniona marka Infiniti definitywnie wycofuje się z całego europejskiego rynku motoryzacyjnego. Luksusowe japończyki znikną z salonów prawdopodobnie w przyszłym roku. Ale to też okazja na niezłą wyprzedaż i duże zniżki.


Plotki o tym, że Infiniti może zniknąć z Europy pojawiały się już od jakiegoś czasu. Przyczyna jest banalna i jednocześnie brutalna – mało kto chce te auta kupować. Jak pisze Martin Śliwa w Rzeczpospolitej, sprzedaż Infiniti w 2018 roku spadła w Europie o połowę i wyniosła zaledwie 5800 sztuk.

Nie jest tajemnicą, iż jednym z powodów decyzji Infiniti Europe są bardzo rygorystyczne przepisy europejskie w zakresie emisji CO2, uderzające w miłośników tradycyjnej motoryzacji oraz aktualną gamę modelową i silnikową marki. Nawet najnowocześniejsze silniki o zmiennym stopniu sprężania VC-Turbo, nie spełniają wyśrubowanych nowych norm WLTP i model QX50, który jest weń wyposażony, byłby na przykład we Francji obłożony dodatkowym podatkiem w wysokości 10 tys. euro.

Na dodatek Brytyjczycy...
Na dodatek modele Q30 i QX30 są produkowane w Wielkiej Brytanii. Po brexicie ich składanie przestanie być opłacalne i Nissan (właściciel marki) zakończy ich wytwarzanie już latem 2019 roku.

Firma zamierza się teraz skupić na podboju Ameryki Północnej i Chin, będzie też dostępna na Bliskim Wschodzie i Europie Wschodniej.

Zła wiadomość dla fanów marki ma też pozytywny aspekt – można spodziewać się ciekawych promocji wyprzedażowych. Z późniejszym serwisem nie będzie problemu, dostęp do części i know-how gwarantuje dotychczasowy importer.

– Opieka nad klientami w Polsce pozostaje bez zmian. Posiadaczy samochodów Infiniti będziemy otaczać opieką posprzedażną dopóki tylko będą użytkowali swoje samochody – zapewnia Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP, wyłącznego przedstawiciela marki w Polsce. Jednocześnie zdradza rozpoczęcie starań o włączenie polskiej sieci sprzedaży do struktur funkcjonujących w Europie Wschodniej.


– My w Polsce jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. Przez ponad dziesięć lat współpracy daliśmy się poznać jako najlepszy dystrybutor Infiniti w Europie, dlatego wierzymy, że centrala marki jest żywotnie zainteresowana tym, aby samochody Infiniti nie zniknęły z naszych dróg – dodaje Szczypior.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.