Infiniti wycofuje się z Polski. Zaskakująca decyzja koncernu samochodowego

Infiniti bardzo słabo sprzedawało się w Europie
Infiniti bardzo słabo sprzedawało się w Europie mat. pras.
Znana i ceniona marka Infiniti definitywnie wycofuje się z całego europejskiego rynku motoryzacyjnego. Luksusowe japończyki znikną z salonów prawdopodobnie w przyszłym roku. Ale to też okazja na niezłą wyprzedaż i duże zniżki.


Plotki o tym, że Infiniti może zniknąć z Europy pojawiały się już od jakiegoś czasu. Przyczyna jest banalna i jednocześnie brutalna – mało kto chce te auta kupować. Jak pisze Martin Śliwa w Rzeczpospolitej, sprzedaż Infiniti w 2018 roku spadła w Europie o połowę i wyniosła zaledwie 5800 sztuk.

Nie jest tajemnicą, iż jednym z powodów decyzji Infiniti Europe są bardzo rygorystyczne przepisy europejskie w zakresie emisji CO2, uderzające w miłośników tradycyjnej motoryzacji oraz aktualną gamę modelową i silnikową marki. Nawet najnowocześniejsze silniki o zmiennym stopniu sprężania VC-Turbo, nie spełniają wyśrubowanych nowych norm WLTP i model QX50, który jest weń wyposażony, byłby na przykład we Francji obłożony dodatkowym podatkiem w wysokości 10 tys. euro.

Na dodatek Brytyjczycy...
Na dodatek modele Q30 i QX30 są produkowane w Wielkiej Brytanii. Po brexicie ich składanie przestanie być opłacalne i Nissan (właściciel marki) zakończy ich wytwarzanie już latem 2019 roku.

Firma zamierza się teraz skupić na podboju Ameryki Północnej i Chin, będzie też dostępna na Bliskim Wschodzie i Europie Wschodniej.

Zła wiadomość dla fanów marki ma też pozytywny aspekt – można spodziewać się ciekawych promocji wyprzedażowych. Z późniejszym serwisem nie będzie problemu, dostęp do części i know-how gwarantuje dotychczasowy importer.

– Opieka nad klientami w Polsce pozostaje bez zmian. Posiadaczy samochodów Infiniti będziemy otaczać opieką posprzedażną dopóki tylko będą użytkowali swoje samochody – zapewnia Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP, wyłącznego przedstawiciela marki w Polsce. Jednocześnie zdradza rozpoczęcie starań o włączenie polskiej sieci sprzedaży do struktur funkcjonujących w Europie Wschodniej.


– My w Polsce jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. Przez ponad dziesięć lat współpracy daliśmy się poznać jako najlepszy dystrybutor Infiniti w Europie, dlatego wierzymy, że centrala marki jest żywotnie zainteresowana tym, aby samochody Infiniti nie zniknęły z naszych dróg – dodaje Szczypior.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.