CBA zatrzymało kierownika banku PKO BP. Chodzi o dużą łapówkę

CBA zatrzymało jednego z kierowników w banku PKO BP.
CBA zatrzymało jednego z kierowników w banku PKO BP. Fot. CBA / materiały prasowe
CBA poinformowało o zatrzymaniu kierownika w centrali jednego z polskich banków. Jak dodaje RMF FM, chodzi o kierownika PKO BP. Miał wziąć 50 tys. złotych łapówki.


Poza kierownikiem banku miało zostać zatrzymanych trzech przedsiębiorców. W zamian za korzyści majątkowe mieli otrzymywać od banku zlecenia na wsparcie dobrowolnej sprzedaży nieruchomości przez dłużników banku. Bank stracił na tym przynajmniej 50 tys. zł.

Jak donosi radio RMF, poszkodowanym bankiem miało być PKO BP.

Pracownik banku to kierownik zespołu restrukturyzacji i windykacji Biura Współpracy z Podmiotami Zewnętrznymi - podał w rozmowie z PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Funkcjonariusze przeszukali miejsca pracy i mieszkania zatrzymanych osób, gdzie zabezpieczyli dokumentację i sprzęt komputerowy. Zgromadzone w sprawie materiały zostaną jeszcze dzisiaj przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymania CBA
To kolejna akcja Biura w polskim banku. Kilka dni temu zatrzymano 12 osób podejrzewanych o oszukanie 2 tysięcy klientów na łączną sumę 600 milionów złotych. Mieli oni stworzyć piramidę finansową i czerpać z niej zyski w latach 2012 – 2017.

Od początku 2018 roku do aresztu trafiło 20 byłych prezesów, członków rad nadzorczych i wysokiej rangi dyrektorów. Sąd wypuściły już 17 z nich, za kratami siedzą jedynie osoby piastujące swoje stanowiska z nadania Prawa i Sprawiedliwości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.