CBA zatrzymało kierownika banku PKO BP. Chodzi o dużą łapówkę

CBA zatrzymało jednego z kierowników w banku PKO BP.
CBA zatrzymało jednego z kierowników w banku PKO BP. Fot. CBA / materiały prasowe
CBA poinformowało o zatrzymaniu kierownika w centrali jednego z polskich banków. Jak dodaje RMF FM, chodzi o kierownika PKO BP. Miał wziąć 50 tys. złotych łapówki.


Poza kierownikiem banku miało zostać zatrzymanych trzech przedsiębiorców. W zamian za korzyści majątkowe mieli otrzymywać od banku zlecenia na wsparcie dobrowolnej sprzedaży nieruchomości przez dłużników banku. Bank stracił na tym przynajmniej 50 tys. zł.

Jak donosi radio RMF, poszkodowanym bankiem miało być PKO BP.

Pracownik banku to kierownik zespołu restrukturyzacji i windykacji Biura Współpracy z Podmiotami Zewnętrznymi - podał w rozmowie z PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Funkcjonariusze przeszukali miejsca pracy i mieszkania zatrzymanych osób, gdzie zabezpieczyli dokumentację i sprzęt komputerowy. Zgromadzone w sprawie materiały zostaną jeszcze dzisiaj przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymania CBA
To kolejna akcja Biura w polskim banku. Kilka dni temu zatrzymano 12 osób podejrzewanych o oszukanie 2 tysięcy klientów na łączną sumę 600 milionów złotych. Mieli oni stworzyć piramidę finansową i czerpać z niej zyski w latach 2012 – 2017.

Od początku 2018 roku do aresztu trafiło 20 byłych prezesów, członków rad nadzorczych i wysokiej rangi dyrektorów. Sąd wypuściły już 17 z nich, za kratami siedzą jedynie osoby piastujące swoje stanowiska z nadania Prawa i Sprawiedliwości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.