Komornik wchodzi do Ursusa. Chodzi o ponad 10 milionów złotych długu

Mimo że w lubelskim Ursusie trwa postępowanie restrukturyzacyjne, do firmy i tak wkroczył komornik.
Mimo że w lubelskim Ursusie trwa postępowanie restrukturyzacyjne, do firmy i tak wkroczył komornik. Fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Zła kondycja finansowa Ursusa znana jest nie od dziś. Producent polskich ciągników od 7 listopada ubiegłego roku jest w trakcie restrukturyzacji. Mimo że w czasie postępowania układowego firmy przysługuje jej ochrona przed wierzycielami, do Ursusa i tak wkroczył komornik. Egzekwował on należności w wysokości 10 mln zł, jakie lubelska firma winna jest PKO BP.


Na wniosek banku PKO BP komornik zaczął egzekucję z zabezpieczeń rzeczowych w Ursusie. Producent traktorów jest dłużny bankowi 10 mln zł wraz z odsetkami w wysokości 618 tys. zł i kosztami postępowania.

Komornik utrudnia pracę
Jak podkreśla Ursus, komornik egzekwuje przedmioty mimo prowadzonych przez firmę i bank rozmów oraz negocjacji odnośnie spłaty zobowiązań. Dodatkowo przejęcia rzeczy przez wierzyciela utrudniają działalność restrukturyzacyjną spółki.

– Czynności komornika (…) zostały skierowane do przedmiotu zabezpieczenia niezbędnego do prowadzenia przedsiębiorstwa - tj. surowców, materiałów i półproduktów, z których Spółka na bieżąco korzysta na potrzeby prowadzonej produkcji – pisze zarząd Ursusa w komunikacie.

Spółka dodała, że podjęła już stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

Elektryczne autobusy
Mimo problemów finansowych wydaje się, że Ursus powoli podnosi się z kolan. Ostatnio firma wygrała w wartym blisko 3 mld złotych przetargu na stworzenie ponad tysiąca elektrycznych autobusów. Oferta konsorcjum okazała się najkorzystniejszą w zamówieniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.