Znamy nieoficjalne koszty Rady Mediów Narodowych. Wzrosły wynagrodzenia jej członków

Koszty funkcjonowania Rady Mediów Narodowych wzrosły.
Koszty funkcjonowania Rady Mediów Narodowych wzrosły. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Rada Mediów Narodowych zbiera się zwykle raz w miesiącu, by powoływać i odwoływać władze spółek mediów publicznych. Jej działalność w 2018 r. kosztowała milion złotych. To kwota o 25 tys. zł większa niż rok wcześniej.


Rada zwiększa koszty
Portal wirtualnemedia.pl dotarł do kosztów funkcjonowania Rady Mediów Narodowych w 2018 r. Według nieoficjalnych informacji wyniosły one w sumie 1,001 mln zł. To kwota wyższa o ok. 25 tys. zł w porównaniu z zeszłym rokiem - wtedy na Radę przeznaczono 976 tys. zł.

Część z tych pieniędzy przeznaczono na wyższe wynagrodzenia członków Rady. Łącznie wyniosły one 217,2 tys. zł, czyli o 9,6 tys. zł więcej niż w 2017 r. W tegorocznych kosztach znalazły się również podróże służbowe (10,8 tys. zł), czynsz za biuro (204,9 tys. zł), wynagrodzenia pracowników (210,1 tys. zł), wynagrodzenia bezosobowe (155,1 tys. zł), materiały i wyposażenie (8,3 tys. zł), ogłoszenia (10,9 tys. zł) oraz pozostałe usługi (10,9 tys. zł).

Rada Mediów Narodowych

Rada Mediów Narodowych to organ powołujący i odwołujący zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Działa od 2016 r. Obecnie w skład Rady wchodzą przewodniczący Krzysztof Czabański (PiS) oraz członkowie Elżbieta Kruk (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Juliusz Braun (zgłoszony przez klub PO) i Grzegorz Podżorny (zgłoszony przez Kukiz’15).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.