Jeśli dziś piątek, to policja znów poluje na kierowców. Ma nie być litości

Na drogach znów wzrasta zagrożenie, policja zapowiada ostrzejsze kontrole
Na drogach znów wzrasta zagrożenie, policja zapowiada ostrzejsze kontrole Foto: Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Od jakiegoś czasu policja coraz częściej organizuje cykliczne akcje mające poprawić bezpieczeństwo na drogach. Przyczyna jest niestety prosta: coraz więcej wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. W tym roku na drogach zginęły już 102 osoby a 1300 odniosło rany.


Piątek 22 marca ma być dniem walki z przekraczaniem prędkości. Przez cały dzień na drogach będzie grasowało 5 tysięcy policjantów, których zadaniem będzie wyłapywanie zbyt szybko jeżdżących kierowców. Bronią funkcjonariuszy mają być kaskadowe kontrole prędkości.

Od stycznia do końca lutego 2019 roku policja odnotowała 1000 wypadków, których przyczyną była zbyt duża prędkość – pisze Dziennik.pl.

– Co do zasady, policjanci z miernikami prędkości pojawią się tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych z powodu nadmiernej prędkości. Kierowcy dobrze wiedzą, gdzie i kiedy pozwalają sobie na więcej – podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Syndrom kierowcy Brudzińskiego?
Od początku 2019 roku do 20 marca nastąpił radykalny wzrost liczby zatrzymanych praw jazdy za tzw. 50+. Nie minął jeszcze pierwszy kwartał a dokument utraciło niemal 7 tys. osób. To prawie 33 proc. więcej niż rok wcześniej.


– To pokazuje, że takie ogólnopolskie działania jak kaskadowy pomiar są potrzebne, a ich celem jest ograniczenie liczby wypadków, których przyczyną jest zbyt duża prędkość. Być może trend wzrostu liczby zdarzeń spowoduje, że trzeba będzie zwiększyć częstotliwość podobnych akcji z naciskiem na kontrolę prędkości, z jaką poruszają się kierowcy po polskich drogach – mówi Kobryś.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.