Amazon zatrudni w Polsce ponad tysiąc osób. Wiemy, kogo szukają w pierwszej kolejności

Centra logistyczne Amazona szukają kolejnych pracowników
Centra logistyczne Amazona szukają kolejnych pracowników Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
W Łodzi pojawiły się plakaty informujące, że Amazon szuka pracowników. Firma szuka ok. 1000 osób, które znajdą zatrudnienie w centrum e-commerce pod miastem.


Centrum znajdzie się w Pawlikowicach pod Pabianicami. Oficjalne ogłoszenie decyzji ma mieć miejsce dziś w Warszawie - informuje "Gazeta Wyborcza". Amazon zajmie halę Panattoni Europe o powierzchni około 45 tys. m. kw.

Nowi pracownicy mają pomóc w obsłudze sklepu internetowego Amazon. W tej chwili współpracuje z nim ponad 7 tys. polskich firm, które sprzedają produkty zarówno w Polsce, jak i poza granicami.

Koncern ma już w Polsce pięć takich centrów: jedno w Poznaniu, jedno pod Szczecinem, dwa pod Wrocławiem oraz jedno w Sosnowcu. Łącznie pracuje w nim ponad 14 tys. osób. Możliwe, że pabianickie centrum również będzie potrzebowalo więcej pracowników.

Kogo szuka Amazon?
Na początek zatrudnienie znajdą specjaliści z zakresu HR, IT, finansów, inżynierii i logistyki. Pracownicy magazynowi będą poszukiwani w drugiej kolejności. W tej chwili nie wiadomo jakimi stawkami będzie chciał skusić ich handlowy gigant. Dziennikarze otrzymali jedynie zapewnienie o "konkurencyjnych stawkach".

Pracowników logistyki firma szuka m.in. wśród byłych żołnierzy. W tym celu uruchomiła specjalny program Amazon Military. To dlatego, że eksżołnierze mają po prostu doświadczenie w organizowaniu logistyki.

W połowie roku firma informowała o podwyżkach dla pracowników. Od 1 września 2018 roku pracownicy poziomu początkowego zarobią od 17,5 do 19,5 zł/h, a kierownicy zespołów – od 22,5 do 24,5 zł/h.

Amazon pracowników innych centrów kusił również obiadami za złotówkę, darmowym transportem i opieką medyczną, ubezpieczeniem na życie oraz możliwością skorzystania z programu "Postaw na Swój Rozwój", w ramach którego pracownicy mogą dostać do 26 tys. złotych na kursy zawodowe i szkolenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.