Amazon zatrudni w Polsce ponad tysiąc osób. Wiemy, kogo szukają w pierwszej kolejności

Centra logistyczne Amazona szukają kolejnych pracowników
Centra logistyczne Amazona szukają kolejnych pracowników Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
W Łodzi pojawiły się plakaty informujące, że Amazon szuka pracowników. Firma szuka ok. 1000 osób, które znajdą zatrudnienie w centrum e-commerce pod miastem.


Centrum znajdzie się w Pawlikowicach pod Pabianicami. Oficjalne ogłoszenie decyzji ma mieć miejsce dziś w Warszawie - informuje "Gazeta Wyborcza". Amazon zajmie halę Panattoni Europe o powierzchni około 45 tys. m. kw.

Nowi pracownicy mają pomóc w obsłudze sklepu internetowego Amazon. W tej chwili współpracuje z nim ponad 7 tys. polskich firm, które sprzedają produkty zarówno w Polsce, jak i poza granicami.

Koncern ma już w Polsce pięć takich centrów: jedno w Poznaniu, jedno pod Szczecinem, dwa pod Wrocławiem oraz jedno w Sosnowcu. Łącznie pracuje w nim ponad 14 tys. osób. Możliwe, że pabianickie centrum również będzie potrzebowalo więcej pracowników.

Kogo szuka Amazon?
Na początek zatrudnienie znajdą specjaliści z zakresu HR, IT, finansów, inżynierii i logistyki. Pracownicy magazynowi będą poszukiwani w drugiej kolejności. W tej chwili nie wiadomo jakimi stawkami będzie chciał skusić ich handlowy gigant. Dziennikarze otrzymali jedynie zapewnienie o "konkurencyjnych stawkach".

Pracowników logistyki firma szuka m.in. wśród byłych żołnierzy. W tym celu uruchomiła specjalny program Amazon Military. To dlatego, że eksżołnierze mają po prostu doświadczenie w organizowaniu logistyki.

W połowie roku firma informowała o podwyżkach dla pracowników. Od 1 września 2018 roku pracownicy poziomu początkowego zarobią od 17,5 do 19,5 zł/h, a kierownicy zespołów – od 22,5 do 24,5 zł/h.

Amazon pracowników innych centrów kusił również obiadami za złotówkę, darmowym transportem i opieką medyczną, ubezpieczeniem na życie oraz możliwością skorzystania z programu "Postaw na Swój Rozwój", w ramach którego pracownicy mogą dostać do 26 tys. złotych na kursy zawodowe i szkolenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić