Nowe smartfony Huawei P30 już są. Obłędne zdjęcia i funkcje foto, konkurencja daleko w tyle

W Paryżu producent telefonów Huawei zaprezentował kolejne flagowe urządzenia. Telefon P30 zdaniem firmy stanowić będzie nową jakość w cyfrowej fotografii, z kolei zegarek pozwolić ma osobom aktywnym fizycznie na lepsze śledzenie swoich aktywności.


Główny aparat Huawei P30 Pro został wyposażony w cztery obiektywy, natomiast Huawei P30 w trzy obiektywy, opracowane we współpracy z marką Leica. Producent chwali się ponadto teleobiektywem z peryskopowym układem soczewek, który pozwolić ma na lepsze zbliżenie kadru bez utraty jakości.


Huawei chwali się ponadto rozdzielczością 40MP. Dzięki jasnym obiektywom, zarówno zdjęcia jak i wideo mają mieć dobrą jakość nawet w słabym świetle. Model P30 Pro ma pozwolić ponadto na nakręcenie wideo w rozdzielczości 4K przy płynności 60 klatek na sekundę.
Huawei P30 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh. Zdaniem producenta ma to pozwolić na używanie telefonu do dwóch dni na jednym ładowaniu. Co do ładowania, ma ono być możliwe w kilkanaście minut - w ciągu 10 minut telefon ma być naładowany do 30 proc.


Zamiast powerbanka - telefon
Co więcej, możliwe będzie naładowanie innych urządzeń przy użyciu telefonowej baterii. Urządzenie ładowane musi mieć możliwość ładowania bezprzewodowego.

Huawei obiecuje także możliwość bezprzewodowego połączenia nowych telefonów z niektórymi komputerami tej firmy. Wystarczy położyć telefon na komputerze, by przesłać w ten sposób pliki pomiędzy urządzeniami. Opiera się to o technologię NFC, która wykorzystywana jest także na przykład do płatności telefonem. Komunikacja działa w obie strony.

Ma tez działać wspólny schowek pomiędzy smartfonem a komputerem, czyli rozwiązanie znane użytkownikom ekosystemu Apple - tekst skopiowany z komputera będzie także dostępny na smartfonie. Nie wiadomo jednak w tej chwili jak blisko siebie będą musiały być urządzenia, by ta technologia działała.

Ponad cztery tysiące za najlepszą wersję
Smartfony Huawei P30 i Huawei P30 Pro wchodzą do sprzedaży w Polsce w dniu światowej premiery – 26 marca. Ceny? Wersja P30 - 2 999. Wersja Pro z 8 GB RAM i pamięcią 256 GB - 4299 zł.Jak na razie nie słychać plotek na temat nowej kampanii marketingowej. Kiedy firma promowała poprzednią wersję telefonu, ciężarówki z masywnymi reklamami firmy stanęły przed salonami najważniejszych konkurentów: Apple i Samsunga.

Zegarek dla osób aktywnych fizycznie
Oprócz telefonu na rynku ma pojawić się także inteligentny zegarek przeznaczony głównie dla osób aktywnych fizycznie. Rejestruje on w czasie rzeczywistym szereg parametrów takich jak dystans, tempo, tętno oraz spalone kalorie.

Zegarek ma także kontrolować tętno, co przyda się zwłaszcza biegaczom. Firma zapewnia, że będzie on także kontrolować nasz sen oraz pomagać się łagodnie wybudzić.

Oczywiście zegarek będzie łączyć się ze smartfonem przy pomocy specjalnej aplikacji. Nie tylko gromadzi ona i wyświetla dane rejestrowane na bieżąco przez smartwatch, ale też umożliwia tworzenie i monitorowanie zaawansowanych planów treningowych.

Zegarek jest kolejnym elementem ekosystemu chińskiej firmy - między innymi da się go połączyć z wagą tej samej firmy. W tej chwili cena nowego produktu jest nieznana.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.