Nietypowa kara dla Biedronki. Sieć będzie musiała szkolić klientów i rozdać bony

UOKiK oczekuje, że Biedronka będzie musiała przeprowadzić szkolenia klientów i rozdać części z nich vouchery rabatowe wartości 10 złotych.
UOKiK oczekuje, że Biedronka będzie musiała przeprowadzić szkolenia klientów i rozdać części z nich vouchery rabatowe wartości 10 złotych. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Największa sieć handlowa w Polsce podpadła Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów niedostatecznym informowaniem klientów o możliwościach zwrotu towarów. UOKiK postanowił ukarać Jeronimo Martins Polska w nietypowy sposób: sieć będzie musiała przeprowadzić szkolenia klientów i rozdać części z nich vouchery rabatowe wartości 10 złotych.


Urząd postawił Biedronce szereg zarzutów, które można byłoby sprowadzić do kilku prostych nieprawidłowości: niewłaściwego informowania o uprawnieniach przysługujących konsumentom z tytułu rękojmi za wady, nieprawidłowościach w protokole reklamacyjnym, niepotwierdzaniu przez pracowników Biedronki przyjęcia ustnego zgłoszenia wady towaru, uniemożliwianiu zgłoszenia przez konsumentów wady towaru.

Vouchery za karę
Jak można się domyślać z zapisów decyzji UOKiK chodzi o artykuły non-food niebędące w stałym asortymencie sieci.

Urząd wybrał nietypową formę reprymendy – zamiast dotychczasowej formuły kary pieniężnej, nakazał sieci przeprowadzenie szkolenia dla klientów i quizu, które miałyby zostać zamieszczone na stronach internetowych Biedronki. – Pierwsze 35 000 osób, które ukończą quiz, tj. udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania, niezależnie od wyniku, otrzyma od Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie, voucher rabatowy o wartości 10 zł do wykorzystania w sklepach sieci – informuje Bankier.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł