Kultowe kino Praha w Warszawie zamknięte na cztery spusty. "To nie jest kiepski żart"

Kino Praha na Jagiellońskiej zostało zamknięte.
Kino Praha na Jagiellońskiej zostało zamknięte. Fot. Jerzy Gumowski / AG
To koniec kina Praha na warszawskiej Pradze przy Jagiellońskiej 26. Widzowie, którzy wczoraj chcieli odwiedzić placówkę, odbili się od drzwi. Wywieszono na nich kartkę z wyjaśnieniem decyzji o zamknięciu. Praha zamyka się, bo ma problemy finansowe.


To nie prima aprilis
Kino Praha, o którego utrzymanie na przestrzeni lat walczono już nieraz, zostało zamknięte. Właściciele ostatniego kina na Pradze-Północ o powodach zakończenia biznesu napisali na stronie internetowej, Facebooku oraz drzwiach wejściowych.

– Z przykrością informujemy, że z dniem 31 marca 2019 r. operator Kina Praha spółka Meteora Films sp. z o.o. kończy swoją działalność. Podjęcie tak trudnej decyzji jest wynikiem szeregu czynników zewnętrznych niezależnych od nas, które miały bezpośredni wpływ na sytuację finansową naszej spółki, a co za tym idzie na możliwość prowadzenia kina w sposób pozwalający na jego normalne funkcjonowanie – piszą na Facebooku.

– To nie jest prima aprilis, choć bardzo byśmy chcieli, aby był – dodają. Bo choć informacja o likwidacji spółki pojawiła się w dzień żartów, nikomu do śmiechu nie było. Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy od rozżalonych i niedowierzających widzów.

Zarząd kina zapewnia jednak pod komentarzami, że "to nie jest (niestety) kiepski żart". Kino jest obecnie nieczynne, na drzwiach wejściowych wywieszona jest kartka z wyjaśnieniem sytuacji. Również na stronie internetowej pojawia się informacja o zamknięciu placówki.


Zwrot pieniędzy za bilety
Nove Kino Praha działało od 2007 r. w miejscu starego kina Praha. Od 7 lat operatorem placówki była spółka Meteora Films. Jak zapewniają na fanepage’u przedstawiciele firmy, proces zakończenia działalności zostanie przeprowadzony „w sposób możliwie najmniej uciążliwy dla wszystkich podmiotów i osób zaangażowanych w projekt Kino Praha”.

Pieniądze za zakupione bilety na seanse, które się nie odbędą, zostaną zwrócone klientom w kasie kina. Informacja o tym, w jakie konkretnie dni będzie można dokonać zwrotu, ma pojawić się dziś rano na Facebooku.

Zarząd kina, poproszony przez nas o komentarz, potwierdził wieści.

– Pragnę jednocześnie potwierdzić, że działalność - jako operator kina - zakończyła spółka Meteora Films, natomiast dalsze losy samego kina nie są nam obecnie znane – odpisała Joanna Grabowska-Kowalska, likwidator w spółce Meteora Films.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.