Kultowe kino Praha w Warszawie zamknięte na cztery spusty. "To nie jest kiepski żart"

Kino Praha na Jagiellońskiej zostało zamknięte.
Kino Praha na Jagiellońskiej zostało zamknięte. Fot. Jerzy Gumowski / AG
To koniec kina Praha na warszawskiej Pradze przy Jagiellońskiej 26. Widzowie, którzy wczoraj chcieli odwiedzić placówkę, odbili się od drzwi. Wywieszono na nich kartkę z wyjaśnieniem decyzji o zamknięciu. Praha zamyka się, bo ma problemy finansowe.


To nie prima aprilis
Kino Praha, o którego utrzymanie na przestrzeni lat walczono już nieraz, zostało zamknięte. Właściciele ostatniego kina na Pradze-Północ o powodach zakończenia biznesu napisali na stronie internetowej, Facebooku oraz drzwiach wejściowych.

– Z przykrością informujemy, że z dniem 31 marca 2019 r. operator Kina Praha spółka Meteora Films sp. z o.o. kończy swoją działalność. Podjęcie tak trudnej decyzji jest wynikiem szeregu czynników zewnętrznych niezależnych od nas, które miały bezpośredni wpływ na sytuację finansową naszej spółki, a co za tym idzie na możliwość prowadzenia kina w sposób pozwalający na jego normalne funkcjonowanie – piszą na Facebooku.

– To nie jest prima aprilis, choć bardzo byśmy chcieli, aby był – dodają. Bo choć informacja o likwidacji spółki pojawiła się w dzień żartów, nikomu do śmiechu nie było. Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy od rozżalonych i niedowierzających widzów.

Zarząd kina zapewnia jednak pod komentarzami, że "to nie jest (niestety) kiepski żart". Kino jest obecnie nieczynne, na drzwiach wejściowych wywieszona jest kartka z wyjaśnieniem sytuacji. Również na stronie internetowej pojawia się informacja o zamknięciu placówki.


Zwrot pieniędzy za bilety
Nove Kino Praha działało od 2007 r. w miejscu starego kina Praha. Od 7 lat operatorem placówki była spółka Meteora Films. Jak zapewniają na fanepage’u przedstawiciele firmy, proces zakończenia działalności zostanie przeprowadzony „w sposób możliwie najmniej uciążliwy dla wszystkich podmiotów i osób zaangażowanych w projekt Kino Praha”.

Pieniądze za zakupione bilety na seanse, które się nie odbędą, zostaną zwrócone klientom w kasie kina. Informacja o tym, w jakie konkretnie dni będzie można dokonać zwrotu, ma pojawić się dziś rano na Facebooku.

Zarząd kina, poproszony przez nas o komentarz, potwierdził wieści.

– Pragnę jednocześnie potwierdzić, że działalność - jako operator kina - zakończyła spółka Meteora Films, natomiast dalsze losy samego kina nie są nam obecnie znane – odpisała Joanna Grabowska-Kowalska, likwidator w spółce Meteora Films.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.