Klienci Auchan w szoku na widok torby ze swastyką. Sieć komentuje sprawę

Auchan nie zauważył, że sprzedawał torby z nadrukowaną swastyką.
Auchan nie zauważył, że sprzedawał torby z nadrukowaną swastyką. Fot. Grzegorz Skowronek / AG
Symbol swastyki nadrukowany na turystycznej torebce, tzw. nerce kupionej w sklepie Auchan, zauważyła mieszkanka Krakowa. Nazistowski znak umieszczony był pod spodem saszetki, klientka zauważyła go dopiero po kilku tygodniach użytkowania. Przedstawiciele sieci Auchan przyznają, że nie zauważyli błędu i podjęli decyzję o wycofaniu produktów ze sprzedaży.


Swastyka na nerce
Faszystowski orzeł trzymający w szponach swastykę, czyli godło III Rzeszy, znalazła na swojej torebce mieszkanka Krakowa. – Jestem w szoku. Przez kilka tygodni chodziłam z torebką, na której są nazistowskie symbole. W życiu bym nie pomyślałam, że w sieci marketów może być sprzedawane coś takiego – mówiła oburzona kobieta w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

Po nagłośnieniu sprawy przez małopolskie media, rzeczniczka prasowa Auchan Polska, Dorota Patejko w rozmowie z PAP przyznała, że towar pochodził od dostawcy zewnętrznego. Po kontroli okazało się, że swastyka znajdowała się na co dziesiątej nerce.

– Niestety, nie byliśmy w stanie wychwycić tego błędu, stąd niedopatrzenie z naszej strony – mówi przedstawicielka Auchan.

Towar wycofany ze sklepów
Torebki z nadrukowanym symbolem swastyki właśnie zostają wycofywane ze sprzedaży.

Kilka tygodni temu o produkty rodem z czasów II wojny światowej została oskarżona niemiecka sieć Lidl. Dziennikarzom portalu wPolityce.pl pasiaste niebieskie koszule z oferty sklepu, skojarzyły się z "obozowymi pasiakami".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.