Ikea rusza z wypożyczalnią mebli. Wiemy, od kiedy usługa będzie dostępna w Polsce

Ikea chce poszerzyć swoją ofertę o leasing mebli. Być może klienci mogliby nawet wymieniać wyłącznie fronty podnajmowanych mebli.
Ikea chce poszerzyć swoją ofertę o leasing mebli. Być może klienci mogliby nawet wymieniać wyłącznie fronty podnajmowanych mebli. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Wszyscy gonimy za zmianami i większość z nas szybko nudzi się nowinkami. Ikea wyczuła ten trend i chce pójść tym tropem: jeszcze w tym roku zacznie testować leasing mebli, a Polska została wybrana jako jeden z kluczowych testowych rynków.


Polska jest jednym z czterech rynków, na których jeszcze w tym roku testowany będzie leasing mebli. W 2021 roku usługa dostępna będzie już na 30 rynkach.

Koncepcja jest prosta: zamiast kupować meble, będziemy je w gruncie rzeczy wynajmować. W momencie, gdy już nam się opatrzą, albo w ofercie pojawi się coś, co lepiej odpowie na nasze potrzeby, będziemy się przemeblowywać. Wyposażenie będzie można zatem użytkować wielokrotnie, a na koniec – gdy straci atrakcyjność – poddać recyklingowi.

Cóż, koncepcja wcale niegłupia, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nierzadko zdarzają się w życiu sytuacje, w których nie ma sensu inwestować w meble – gdy się przeprowadzamy lub wynajmujemy mieszkanie na jakiś okres. Z drugiej strony, Grupa Ingka – jak teraz nazywa się firma – nie będzie rezygnować ze sprzedaży mebli, więc kto będzie chciał urządzić się na dłużej, wciąż znajdzie coś w ofercie.

Wystarczą same fronty szafek
– Testowanie szans i możliwości związanych z ofertami leasingowymi jest jednym z wyzwań, które stawiamy przed sobą w ramach naszej strategii transformacji, stając się bardziej przystępną cenowo, dostępną i zrównoważoną firmą – podkreśla prezes Grupy, Jesper Brodin, cytowany przez agencję Reuters.


Kilka tygodni temu na łamach gazety „Financial Times” szefowie sieci zapowiadali, że wynajem mebli może być szczególnie atrakcyjny w przypadku kuchni: możliwa jest nawet formuła, w której wymienne będą same fronty, co pozwalałoby zaspokajać potrzeby nawet szybko nudzących się klientów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.