Dla prezesa 174 tys. miesięcznie, 1000 osób na bruk. Zwolnienia w państwowym banku

Bank Pekao: szykują się spore zwolnienia
Bank Pekao: szykują się spore zwolnienia Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta
"Maksymalnie" 950 osób straci pracę w Pekao, kolejne 620 będzie miało zmienione warunki zatrudnienia i trudno przypuszczać, że chodzi o awans. Zwolnienia rozpoczną się rychło i są częścią strategii zwanej przez bank "Siłą Żubra".


Zarząd banku Pekao podjął uchwałę o zamiarze zwolnień grupowych i rozpoczęciu konsultacji ze związkami w tej sprawie. Zwolnienia grupowe obejmą wedle komunikatu "maksymalnie" 950 osób.

Bank Pekao, zwany często "żubrem" (bo ma to zwierzę w logo) jest częścią grupy PZU. Jest jedną z największych spółek na polskiej giełdzie, ale kontroluje go państwowy koncern ubezpieczeniowy.

Najwyższe stanowiska w banku są więc obsadzane według klucza partyjnego – obecnie prezesem Pekao jest Michał Krupiński, zaufany menedżer Jarosława Kaczyńskiego, często wizytujący siedzibę PiS na Nowogrodzkiej.

Bank na telefon
To właśnie Pekao miał również udzielić kredytu na budowę tzw. wież Kaczyńskiego. Nie jest to jedyna słynna inwestycja, jaka miała być kredytowana przez bank. Także bracia Karnowscy chcieli w Pekao wziąć kredyt na zakup Radia Zet, ale ich plany pokrzyżowała Agora.

W radzie nadzorczej banku Pekao zasiadają znajomi Beaty Szydło, zarabiając na tym nawet ćwierć miliona w półtora roku. Michał Krupiński w 2018 roku dostawał średnio 174 tys. miesięcznej pensji. To dość przeciętne zarobki, jak na prezesa banku, w sektorze całkowicie prywatnym pensje są o wiele większe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.