Znana sieć drogerii traci na zakazie handlu. Prezes: Straciliśmy 30 proc niedzielnych dochodów

Rossmann na zakazie handlu w niedzielę stracił
Rossmann na zakazie handlu w niedzielę stracił Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Sprzedaż sieci w 2018 r. przekroczyła 10 mld zł. Jednak firma straciła na zamknięciu sklepów w niedziele. Jak twierdzi prezes, ok. 30 proc. niedzielnych przychodów nie udało się odzyskać.


Z prezesem Rossmanna rozmawiała "Rzeczpospolita". Jego zdaniem zakaz handlu w niedzielę mocno wpłynął na sprzedaż firmy. Część przychodów z niedzieli udało się odzyskać, poprzez wzrost zakupów w inne dni, jednak prezes szacuje, że nie udało się odzyskać ok. 30 proc. sprzedaży.

Firmie trudno jest w tej chwili oszacować, jak zaostrzenie przepisów w porównaniu z poprzednim rokiem wpłynie na sprzedaż. Eksperci szacowali jednak, że przed wprowadzeniem zakazu niedzielny handel stanowił ok. 7 proc. obrotów sieci handlowych.

Na początku roku, sieć próbowała odbić sobie przychody poprzez organizowanie specjalnych promocji. Można w nich było zaoszczędzić nawet do 55 proc.

Ogólnie jednak rok był udany
Ogólnie poprzedni rok ocenia on jednak jako udany. Firmie udało się osiągnąć sprzedaż na poziomie 10 mld zł. W porównaniu z dziewięcioma milionami jest to bardzo dobry wynik.

Rossmann ma w Polsce ponad 1,3 tys. drogerii i jest zdecydowanym liderem tego segmentu rynku. Firma szacuje, że dziennie odwiedza ją 700 klientów, a co roku jej sieć zwiększa się o ok. 100 nowych placówek.

Europejskie przychody Rossmanna w 2018 r. wzrosły 5,1 proc. do 9,5 mld euro. Co więcej na kluczowym, niemieckim, rynku sprzedaż wzrosła o 4,1 proc.

Sprzedaż sieci rośnie także dzięki współpracy ze znanymi projektantami. Wcześniej Rossmann zaangażował Macieja Zienia, Paprockiego z Brzozowskim a także Gosię Baczyńską.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.