Ta aplikacja może sprawić, że Uber stanie się niepotrzebny. Ale taksówkarzom się nie spodoba

Michał Kiciński stawia na nowe metody poruszania się po mieście. Doinwestował twórców aplikacji Vooom, ułatwiającej transport po mieście.
Michał Kiciński stawia na nowe metody poruszania się po mieście. Doinwestował twórców aplikacji Vooom, ułatwiającej transport po mieście. Foto: archiwum prywatne / naTemat.pl
Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to pewnie masz na smartfonie folder z aplikacjami do transportu. Osobna na system rowerów, inna do skuterów, kilka do wypożyczania samochodów na minuty, jeszcze jedna do kupowania biletów na komunikację. Jeden z twórców gry Wiedźmin uznał, że to przesada – stworzył aplikację, która zastąpi je wszystkie.


Nazywa się Vooom i jest najnowszym dzieckiem Michała Kicińskiego, współzałożyciela CD Projektu, obecnie właściciela firmy Mudita. Jak pisaliśmy dzisiaj w INNPoland.pl, niedawno zainwestował też w Real Food. Projektem Vooom zarządza Włodzimierz Łoziński.

Jak działa Vooom?
Idea Vooom jest prosta – ma zintegrować jak najwięcej usług transportowych. Dzięki temu za pomocą jednej aplikacji zaplanujemy podróż i środki transportu. Można będzie też wykupić abonament na różne usługi transportowe.

Vooom zintegrował już kilka warszawskich systemów transportu, obejmujących samochody, skutery i komunikację miejską. Za pośrednictwem aplikacji można wynajmować pojazdy EcoShare, Innogy, Panek, Vozilla, EasyShare, Click2Go, Tauron, Jeden Ślad, Blinkee oraz Hive, a także planować podróż publiczną komunikacją.

W tej chwili apka przekierowuje użytkowników do systemów operatorów, ale docelowo ma je zintegrować w modelu multimodalnym.

Aplikacja Vooom - kiedy premiera?
Vooom chce zarabiać na prowizji od operatorów oraz sprzedaży abonamentów na środki komunikacji. Do końca 2019 roku ma umożliwić zaplanowanie i zrealizowanie podróży w 12 polskich miastach. Będą to Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, Poznań, Kraków, Katowice, Lublin, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz.


Aplikacja Vooom jest już dostępna na urządzenia z Androidem oraz systemem iOS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby