Sojusz wegan i mięsożerców. Twórca Wegeguru i CD Projektu łączy siły z Bobby Burgerem

Spółka Real Food chce zaspokajać potrzeby różnych konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan.
Spółka Real Food chce zaspokajać potrzeby różnych konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan. fot. Bobby Burger
Właściciel wegańskiej restauracji Wegeguru Michał Kiciński, który jest równocześnie współtwórcą CD Projektu, włącza się w nową inicjatywę o nazwie Real Food, tworzoną przez założycieli sieci burgerowni Bobby Burger. Oprócz kapitału do nowo powstałej grupy Kiciński wnosi również swoją knajpę.


Potrzeby wszystkich konsumentów
Nowy podmiot Real Food S.A. jest pomysłem założycieli sieci Bobby Burger. Jak podkreślają, jest ona efektem analizy trendów w gastronomii oraz wyników badań konsumenckich.

– Oprócz dalszego rozwoju sieci burgerowni w całej Polsce, chcemy zagospodarować potrzeby różnych grup konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan, wielbicieli burgerów, ale nie tylko – mówi cytowany w komunikacie prasowym Krzysztof Kołaszewski, współzałożyciel sieci Bobby Burger i członek zarządu Real Food SA.

Crowfunding
Do Real Food dołączył Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt (autorzy gry Wiedźmin) oraz właściciel wegańskiej restauracji Wegeguru. Pozostali wspólnicy to na razie Bogumił Jankiewicz oraz MK Investment Partnership. Nowa grupa zamierza wystartować również ze zbiórką crowdfundingową na Crowdway.pl i w ten sposób pozyskać nowych akcjonariuszy.

Kwota, jaką Real Food chce zdobyć za pomocą finansowania społecznościowego, to 4 mln zł. Za uzbierane pieniądze zamierza otwierać kolejne lokale Bobby Burger i Wegeguru.

Bobby Burger to pierwsza i największa polska sieć burgerowni, która powstała w 2012 r. Rozpoczynała od food trucków jeżdżących po ulicach Warszawy, dziś swoje lokale ma w 17 polskich miastach. Restauracja Wegeguru jest odrobinę młodsza - została otwarta w 2017 r. i dotychczas posiada jeden lokal w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.


Jak pisaliśmy ostatnio w INNPoland.pl, Michał Kiciński zainwestował ostatnio w inny biznes Bogumiła Jankiewicza, czyli DISCOVR.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.