Sojusz wegan i mięsożerców. Twórca Wegeguru i CD Projektu łączy siły z Bobby Burgerem

Spółka Real Food chce zaspokajać potrzeby różnych konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan.
Spółka Real Food chce zaspokajać potrzeby różnych konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan. fot. Bobby Burger
Właściciel wegańskiej restauracji Wegeguru Michał Kiciński, który jest równocześnie współtwórcą CD Projektu, włącza się w nową inicjatywę o nazwie Real Food, tworzoną przez założycieli sieci burgerowni Bobby Burger. Oprócz kapitału do nowo powstałej grupy Kiciński wnosi również swoją knajpę.


Potrzeby wszystkich konsumentów
Nowy podmiot Real Food S.A. jest pomysłem założycieli sieci Bobby Burger. Jak podkreślają, jest ona efektem analizy trendów w gastronomii oraz wyników badań konsumenckich.

– Oprócz dalszego rozwoju sieci burgerowni w całej Polsce, chcemy zagospodarować potrzeby różnych grup konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan, wielbicieli burgerów, ale nie tylko – mówi cytowany w komunikacie prasowym Krzysztof Kołaszewski, współzałożyciel sieci Bobby Burger i członek zarządu Real Food SA.

Crowfunding
Do Real Food dołączył Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt (autorzy gry Wiedźmin) oraz właściciel wegańskiej restauracji Wegeguru. Pozostali wspólnicy to na razie Bogumił Jankiewicz oraz MK Investment Partnership. Nowa grupa zamierza wystartować również ze zbiórką crowdfundingową na Crowdway.pl i w ten sposób pozyskać nowych akcjonariuszy.

Kwota, jaką Real Food chce zdobyć za pomocą finansowania społecznościowego, to 4 mln zł. Za uzbierane pieniądze zamierza otwierać kolejne lokale Bobby Burger i Wegeguru.

Bobby Burger to pierwsza i największa polska sieć burgerowni, która powstała w 2012 r. Rozpoczynała od food trucków jeżdżących po ulicach Warszawy, dziś swoje lokale ma w 17 polskich miastach. Restauracja Wegeguru jest odrobinę młodsza - została otwarta w 2017 r. i dotychczas posiada jeden lokal w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.


Jak pisaliśmy ostatnio w INNPoland.pl, Michał Kiciński zainwestował ostatnio w inny biznes Bogumiła Jankiewicza, czyli DISCOVR.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.