Gdy nauczyciele szykowali się do strajku, Zalewska rozdawała nagrody w MEN. Poszło na nie 1,5 mln zł

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z informacjami resortu zwróciła na konta Caritas przyznaną jej w 2017 r. przez premier Beatę Szydło nagrodę.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z informacjami resortu zwróciła na konta Caritas przyznaną jej w 2017 r. przez premier Beatę Szydło nagrodę. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Średnio po 5000 złotych nagrody uznaniowej dostało 295 pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej w 2018 roku. Akurat wtedy, gdy nauczyciele domagali się podwyżek i szykowali do strajku.


1,5 mln zł na nagrody w MEN
Kilka dni temu naTemat.pl pisał o nagrodach dla 300 pracownikach Ministerstwa Edukacji Narodowej. MEN ujawnił te dane po interpelacji posłanki Joanny Schmidt.

Interpelację złożył też poseł Paweł Pudłowski z .Nowoczesnej. Z odpowiedzi wynika, że na nagrody przeznaczono aż 1,47 mln zł.

– Przyznawanie nagród uznaniowych jest powiązane z osiągnięciami pracowników i jest uzależnione m.in. od uzyskanych rezultatów, zaangażowania, przejawiania inicjatywy w pracy, stopnia realizacji celów – napisał wiceminister Michał Kopeć z MEN w odpowiedzi na poselską interpelację.

Średnia pensja z dodatkami
Pieniądze trafiły do 295 osób. Najniższa nagroda wyniosła ok. 100 złotych, najwyższa – ok. 9 tys. złotych.

Posłanka Schmidt dowiedziała się też, że średnie miesięczne wynagrodzenie zasadnicze pracowników MEN wyniosło w 2018 roku 4881,32 zł brutto. Dwudziestoletni staż pracy zapewniał 5024,76 zł pensji a stanowisko kierownicze – 8980,41 zł.

Do nowych danych dotarła też Wirtualna Polska. Według jej źródeł płaca zasadnicza w MEN wynosiła 5017, a po doliczeniu nagród uznaniowych, dodatku stażowego, dodatku służby cywilnej i innych dodatków kwota ta zwiększa się aż do 7763 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.