Najlepsze zarobki w oświacie? Oczywiście, w resorcie. MEN ujawnia liczby

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z informacjami resortu zwróciła na konta Caritas przyznaną jej w 2017 r. przez premier Beatę Szydło nagrodę.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z informacjami resortu zwróciła na konta Caritas przyznaną jej w 2017 r. przez premier Beatę Szydło nagrodę. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ministerstwo Edukacji Narodowej ujawniło w odpowiedzi na interpelację posłanki Joanny Schmidt dane dotyczące zarobków urzędników resortu. I jeżeli porównać je do wynagrodzeń nauczycieli – bo też w tym kontekście zażądała ich posłanka opozycji – wypadają wcale nieźle. Średnie zarobki osób na stanowiskach menedżerskich to 8980,41 zł brutto, przeciętny pracownik dostaje nieco więcej niż połowa tej kwoty.


Schmidt interesowało w pierwszej kolejności to, jak zarabiają pracownicy MEN, z uwzględnieniem tych z najdłuższym – ponad 20-letnim – stażem pracy oraz tych na stanowiskach menedżerskich - przypomina portal money.pl.

W odpowiedzi wiceminister Maciej Kopeć określił średnią pensję brutto w MEN na kwotę 4881,32 zł – uwzględniając zarówno osoby na „kierowniczych stanowiskach państwowych, członków korpusu służby cywilnej i pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych, robotniczych i w obsłudze. W gronie tych z minimum 20-letnim stażem średnia rośnie do 5024,76 zł brutto, zaś osoby na stanowiskach kierowniczych zarabiają 8980,41 zł brutto.

Nagrody? Szefom resortu nie przyznano
Odpowiadając na pytanie o przyznane w 2018 r. nagrody minister Kopeć zaznaczył, że nie otrzymały ich osoby zajmujące stanowiska kierownicze. W sumie dodatkowe pieniądze trafiły do 295 osób. – Najniższa wypłacona kwota nagrody wynosiła około 100 zł, najwyższa około 9000 zł – wylicza w odpowiedzi na interpelację resort.


Ostatnie pytanie, jakie zadała Schmidt, było już personalną szpilą, adresowaną do szefowej resortu, Anny Zalewskiej. Posłanka Schmidt dopytywała, czy minister Zalewska zwróciła do Caritasu nagrodę z puli, jaką przyznała swoim ministrom była szefowa rządu, Beata Szydło. Ministerstwo zapewnia, że tak się stało – nagroda miała trafić na konta Caritas Diecezji Świdnickiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.