Odwołano zarząd i radę nadzorczą Stoczni Szczecińskiej. Władzę przejmuje radna PiS

Małgorzata Jacyna-Witt została przewodniczącą rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej oraz pełniącą obowiązki prezesa zarządu.
Małgorzata Jacyna-Witt została przewodniczącą rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej oraz pełniącą obowiązki prezesa zarządu. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Zaskakujące zmiany personalne w Stoczni Szczecińskiej. Zarząd stoczni został odwołany niecały miesiąc po powołaniu przez radę nadzorczą. Również skład rady uległ zmianie, zaś tymczasowe przewodnictwo nad placówką powierzono Małgorzacie Jacynie-Witt, radnej PiS i kandydatce Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu w okręgu zachodniopomorskim.


Nowa rada, nowy zarząd
Na stronie Stoczni Szczecińskiej ukazał się komunikat informujący o powołaniu nowej rady nadzorczej. Na miejsce Przemysława Nagórskiego, Grzegorza Wojarnika i Wociecha Poczachowskiego powołano Łukasza Stackiewicza, Pawła Kamińskiego i Artura Nojszewskiego. Ze starego składu pozostała tylko jedna osoba - Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS, która dodatkowo została mianowana przewodniczącą rady.

Nowy skład rady nadzorczej stoczni od razu po wybraniu wprowadził zmiany. Na posiedzeniu, podczas którego zostali powołani, nowi członkowie podęli decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządu spółki. W ten sposób stanowisko stracili prezes Andrzej Strzeboński oraz wiceprezes Marek Bączkowski.

Prezeska zarządu
Jednak w zarządzie pusto być nie może, zatem na miejsce prezesa oddelegowano Małgorzatę Jacynę-Witt, świeżo wybraną przewodniczącą rady nadzorczej. Do rady, jeszcze w starym składzie, kobieta dołączyła zaledwie w marcu.

Jak zauważa „Gazeta Wyborcza”, decyzja jest zaskakująca o tyle, że jeszcze w poprzednim miesiącu stara rada nadzorcza przedłużyła umowy na następną kadencję staremu zarządowi. Już wtedy w składzie rady zasiadała jako członek Jacyna-Witt, szefowa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku woj. zachodniopomorskiego oraz kandydatka tej partii w wyborach do europarlamentu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.