Odwołano zarząd i radę nadzorczą Stoczni Szczecińskiej. Władzę przejmuje radna PiS

Małgorzata Jacyna-Witt została przewodniczącą rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej oraz pełniącą obowiązki prezesa zarządu.
Małgorzata Jacyna-Witt została przewodniczącą rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej oraz pełniącą obowiązki prezesa zarządu. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Zaskakujące zmiany personalne w Stoczni Szczecińskiej. Zarząd stoczni został odwołany niecały miesiąc po powołaniu przez radę nadzorczą. Również skład rady uległ zmianie, zaś tymczasowe przewodnictwo nad placówką powierzono Małgorzacie Jacynie-Witt, radnej PiS i kandydatce Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu w okręgu zachodniopomorskim.


Nowa rada, nowy zarząd
Na stronie Stoczni Szczecińskiej ukazał się komunikat informujący o powołaniu nowej rady nadzorczej. Na miejsce Przemysława Nagórskiego, Grzegorza Wojarnika i Wociecha Poczachowskiego powołano Łukasza Stackiewicza, Pawła Kamińskiego i Artura Nojszewskiego. Ze starego składu pozostała tylko jedna osoba - Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS, która dodatkowo została mianowana przewodniczącą rady.

Nowy skład rady nadzorczej stoczni od razu po wybraniu wprowadził zmiany. Na posiedzeniu, podczas którego zostali powołani, nowi członkowie podęli decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządu spółki. W ten sposób stanowisko stracili prezes Andrzej Strzeboński oraz wiceprezes Marek Bączkowski.

Prezeska zarządu
Jednak w zarządzie pusto być nie może, zatem na miejsce prezesa oddelegowano Małgorzatę Jacynę-Witt, świeżo wybraną przewodniczącą rady nadzorczej. Do rady, jeszcze w starym składzie, kobieta dołączyła zaledwie w marcu.

Jak zauważa „Gazeta Wyborcza”, decyzja jest zaskakująca o tyle, że jeszcze w poprzednim miesiącu stara rada nadzorcza przedłużyła umowy na następną kadencję staremu zarządowi. Już wtedy w składzie rady zasiadała jako członek Jacyna-Witt, szefowa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku woj. zachodniopomorskiego oraz kandydatka tej partii w wyborach do europarlamentu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy