Klienci skarżą się na odrzucone transakcje. Santander Bank informuje o problemach z płatnościami

Bank poinformował klientów o problemach z systemem transakcyjnym
Bank poinformował klientów o problemach z systemem transakcyjnym Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Klienci banku Santander mogą mieć utrudniony dostęp do bankowości mobilnej i elektronicznej. Nie działają przelewy natychmiastowe, szybkie przelewy z konta oraz BLIK. Problemy mają potrwać dziś do godziny 16.


Bank o problemach poinformował w mediach społecznościowych. W tej chwili nie wiadomo, co jest przyczyną problemów. Bank zapewnia ponadto, że zlecone wcześniej przelewy, mogą zostać wykonane w późniejszym terminie. Chodzi tutaj o sytuację, w której klient zlecił przelew, jednak z powodu błędu po stronie banku nie został on wykonany.

Jak informują przedstawiciele banku, awaria dotyczy przelewów natychmiastowych, szybkich przelewów z konta (Przelew24) i Blika. O 16 awaria ma zostać usunięta. Prawdopodobnie klienci banku mogą za to skorzystać z płatności kartami.

"Jeśli tylko sytuacja ulegnie zmianie, od razu Was o tym poinformujemy. Bardzo mocno przepraszamy Was za te utrudnienia" - czytamy w informacji banku.

Nie wiadomo, co spowodowało awarię
Przyczyny awarii mogą być różnorodne - być może jak podczas zeszłorocznych problemów w kilku bankach duża liczba zakupów internetowych zawiesiła systemy bankowe.

W zeszłym roku nazwa Santander Bank Polska zastąpiła nazwę banku BZ WBK. Sam pomysł zmiany nazwy nie jest nowy. Już kilka lat temu z takim pomysłem występował ówczesny prezes banku, a dzisiaj premier rządu RP – Mateusz Morawiecki. Jednak wtedy pomysł zmiany został porzucony. Jak przypuszcza redaktor Jacek Uryniuk, mogło to być spowodowane mniejszą rozpoznawalnością na naszym rynku nazwy Santander w porównaniu z marką BZ WBK.

To nie pierwsza tego typu zmiana, w skutek której dobrze znana klientom nazwa zniknęła całkiem z rynku. Wcześniej taki los spotkał między innymi Telekomunikację Polską S.A., która od 2012 roku występuje pod nazwą Orange oraz Erę, która w 2011 roku zamieniła się w T-Mobile.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.