Klienci skarżą się na odrzucone transakcje. Santander Bank informuje o problemach z płatnościami

Bank poinformował klientów o problemach z systemem transakcyjnym
Bank poinformował klientów o problemach z systemem transakcyjnym Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Klienci banku Santander mogą mieć utrudniony dostęp do bankowości mobilnej i elektronicznej. Nie działają przelewy natychmiastowe, szybkie przelewy z konta oraz BLIK. Problemy mają potrwać dziś do godziny 16.


Bank o problemach poinformował w mediach społecznościowych. W tej chwili nie wiadomo, co jest przyczyną problemów. Bank zapewnia ponadto, że zlecone wcześniej przelewy, mogą zostać wykonane w późniejszym terminie. Chodzi tutaj o sytuację, w której klient zlecił przelew, jednak z powodu błędu po stronie banku nie został on wykonany.

Jak informują przedstawiciele banku, awaria dotyczy przelewów natychmiastowych, szybkich przelewów z konta (Przelew24) i Blika. O 16 awaria ma zostać usunięta. Prawdopodobnie klienci banku mogą za to skorzystać z płatności kartami.

"Jeśli tylko sytuacja ulegnie zmianie, od razu Was o tym poinformujemy. Bardzo mocno przepraszamy Was za te utrudnienia" - czytamy w informacji banku.

Nie wiadomo, co spowodowało awarię
Przyczyny awarii mogą być różnorodne - być może jak podczas zeszłorocznych problemów w kilku bankach duża liczba zakupów internetowych zawiesiła systemy bankowe.

W zeszłym roku nazwa Santander Bank Polska zastąpiła nazwę banku BZ WBK. Sam pomysł zmiany nazwy nie jest nowy. Już kilka lat temu z takim pomysłem występował ówczesny prezes banku, a dzisiaj premier rządu RP – Mateusz Morawiecki. Jednak wtedy pomysł zmiany został porzucony. Jak przypuszcza redaktor Jacek Uryniuk, mogło to być spowodowane mniejszą rozpoznawalnością na naszym rynku nazwy Santander w porównaniu z marką BZ WBK.

To nie pierwsza tego typu zmiana, w skutek której dobrze znana klientom nazwa zniknęła całkiem z rynku. Wcześniej taki los spotkał między innymi Telekomunikację Polską S.A., która od 2012 roku występuje pod nazwą Orange oraz Erę, która w 2011 roku zamieniła się w T-Mobile.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.