"Kiedyś praca w Poczcie Polskiej to był powód do dumy". Listonosze chcą swojego 500+

Również listonosze chcą 500+. Domagają się uchwalenia ustawy wprowadzającej program wsparcia dla pracowników Poczty Polskiej. Ile zarabia listonosz?
Również listonosze chcą 500+. Domagają się uchwalenia ustawy wprowadzającej program wsparcia dla pracowników Poczty Polskiej. Ile zarabia listonosz? Fot. Agnieszka Sadowska / AG
Do Sejmu właśnie trafiła petycja, która proponuje uchwalenie ustawy wprowadzającej program wsparcia pracowników Poczty Polskiej. Propozycja - nie mniejsza niż 500 zł dopłata do wynagrodzenia dla listonoszy.


Listonosz nie brzmi dumnie
– Kiedyś praca w Poczcie Polskiej to był powód do dumy, dziś niekoniecznie – argumentuje swój pomysł autorka petycji, Maria Matysek, należąca do Związku Zawodowego Kierowców i Pracowników Poczty Polskiej. Jak zaznacza, PP jest największym w kraju pracodawcą, tymczasem wszyscy pocztowcy są sfrustrowani i bezsilni.

Wskazuje, że wszyscy dostają podwyżki, wprowadzane są różne programy zawierające „+”, tymczasem pracownicy Poczty cały czas przędą cienko. Jej zdaniem o wysokości zarobków i jakości pracy świadczy nieustanny brak pracowników i stałe ich poszukiwanie.

500+ dla pocztowców
W związku z tym proponuje państwowe wsparcie finansowe dla pracowników PP. Kwota to minimum 500 zł ze Skarbu Państwa. Według jej pomysłu dodatkowe pieniądze nie trafiałyby do członków rady nadzorczej, zarządu oraz osób na stanowiskach kierowniczych.

Jak podaje Poczta Polska, po ostatnim porozumieniu płacowym z października 2018 r., płaca pocztowców wzrosła.

– wynagrodzenie zasadnicze brutto po 3 miesiącach okresu próbnego dla pracownika Poczty nie może być niższe niż 2500 zł. Do tego dochodzi premia miesięczna (do 290 zł), premia roczna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia całkowitego, dodatek stażowy dla pracowników po 3 latach pracy. Mediana wynagrodzeń całkowitych po ostatniej podwyżce dla listonoszy wynosi 3699 zł, a średnie wynagrodzenie całkowite wraz z nadgodzinami, nagrodą jubileuszową i premią roczną wynosi 3776 zł – czytamy w przesłanym INNPoland.pl komunikacie.


Ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl, że firma poszukiwała niepełnosprawnych listonoszy oferując im bardzo słabe warunki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.