Polska firma ogłasza współpracę z Amazonem. Właśnie złożył u niej wielkie zamówienie

Fabryka firmy Wielton w Wieluniu. Dostarczy przyczepy Amazonowi, gigantowi handlu, którego założyciel i prezes jest najbogatszym człowiekiem globu. To dopiero prestiżowe zamówienie.
Fabryka firmy Wielton w Wieluniu. Dostarczy przyczepy Amazonowi, gigantowi handlu, którego założyciel i prezes jest najbogatszym człowiekiem globu. To dopiero prestiżowe zamówienie. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Grupa Wielton, polska firma produkująca naczepy, właśnie nawiązała współpracę z gigantem handlu detalicznego Amazonem. Firma prowadzona przez Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka świata, zamówiła u polskiej spółki naczepy o zwiększonej pojemności.


Duże zamówienie z Amazonu
Jak zdradza prezes Wieltonu Mariusz Golec, projekt przygotowywany dla Amazona będzie służył transportowi między dużymi hubami. – To ciekawy i perspektywiczny projekt. Jesteśmy w fazie oddawania pierwszych produktów – powiedział w rozmowie z portalem money.pl.

Amazon zażyczył sobie czterdzieści sztuk pojazdów testowych. Są to naczepy z osiami dzielonymi, co pozwoliło uzyskać efekt niskopodłogowej i dwupoziomowej przestrzeni ładunkowej, która mieści o 40 proc. więcej towaru niż tradycyjna naczepa.

Akcje Wieltonu
Mimo olbrzymiego zamówienia akcje spółki spadły w czwartek o 1,50 proc. (o godz. 12:00) z powodu niższych ubiegłorocznych zysków. W 2018 r. Wielton miał 69,4 mln zł skonsolidowanego zysku, podczas gdy rok wcześniej było to 77,3 mln zł.

Wielton
to polskie przedsiębiorstwo produkujące naczepy, przyczepy i zabudowy samochodowe. Działająca od ponad 20 lat wieluńska spółka wspięła się na podium trzech największych przedsiębiorstw tej branży w Europie, a także znajduje się wśród pierwszej dziesiątki światowych producentów naczep.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.