Polska firma ogłasza współpracę z Amazonem. Właśnie złożył u niej wielkie zamówienie

Fabryka firmy Wielton w Wieluniu. Dostarczy przyczepy Amazonowi, gigantowi handlu, którego założyciel i prezes jest najbogatszym człowiekiem globu. To dopiero prestiżowe zamówienie.
Fabryka firmy Wielton w Wieluniu. Dostarczy przyczepy Amazonowi, gigantowi handlu, którego założyciel i prezes jest najbogatszym człowiekiem globu. To dopiero prestiżowe zamówienie. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Grupa Wielton, polska firma produkująca naczepy, właśnie nawiązała współpracę z gigantem handlu detalicznego Amazonem. Firma prowadzona przez Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka świata, zamówiła u polskiej spółki naczepy o zwiększonej pojemności.


Duże zamówienie z Amazonu
Jak zdradza prezes Wieltonu Mariusz Golec, projekt przygotowywany dla Amazona będzie służył transportowi między dużymi hubami. – To ciekawy i perspektywiczny projekt. Jesteśmy w fazie oddawania pierwszych produktów – powiedział w rozmowie z portalem money.pl.

Amazon zażyczył sobie czterdzieści sztuk pojazdów testowych. Są to naczepy z osiami dzielonymi, co pozwoliło uzyskać efekt niskopodłogowej i dwupoziomowej przestrzeni ładunkowej, która mieści o 40 proc. więcej towaru niż tradycyjna naczepa.

Akcje Wieltonu
Mimo olbrzymiego zamówienia akcje spółki spadły w czwartek o 1,50 proc. (o godz. 12:00) z powodu niższych ubiegłorocznych zysków. W 2018 r. Wielton miał 69,4 mln zł skonsolidowanego zysku, podczas gdy rok wcześniej było to 77,3 mln zł.

Wielton
to polskie przedsiębiorstwo produkujące naczepy, przyczepy i zabudowy samochodowe. Działająca od ponad 20 lat wieluńska spółka wspięła się na podium trzech największych przedsiębiorstw tej branży w Europie, a także znajduje się wśród pierwszej dziesiątki światowych producentów naczep.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.