Facebook przyznał się do wielkiej wpadki. Hasła milionów użytkowników bez szyfrowania

Hasła 600 mln użytkowników Instagrama mogły zostać narażone na szwank przez brak odpowiedniej polityki bezpieczeństwa w Facebooku.
Hasła 600 mln użytkowników Instagrama mogły zostać narażone na szwank przez brak odpowiedniej polityki bezpieczeństwa w Facebooku. Fot. 123rf.com
Lakoniczna notatka udostępniona na oficjalnym blogu Facebooka zawiera wstrząsające wyzwanie: zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami 600 mln haseł użytkowników Instagrama było dostępne w firmowym systemie w nieszyfrowanej formie, możliwej do podejrzenia przez 20 tysięcy pracowników portalu.


Jak przypomina portal Niebezpiecznik.pl, o sprawie napisał najpierw branżowy ekspert Brian Krebs. Jemu z kolei wyżalił się pracownik portalu Marka Zuckerberga, rozgoryczony faktem, że prawnicy firmy zbyli wewnętrzne postępowanie w tej sprawie wzruszeniem ramion.

Kwestia dotknęła milionów
Jak poinformował o sprawie Facebook? Aktualizując wczoraj archiwalny wpis na blogu. Dodano do niego informację, że „hasła użytkowników Instagrama były przechowywane w czytelnym formacie”. – Szacujemy w tej chwili, że kwestia ta dotknęła milionów użytkowników Instagrama – dorzuca Facebook.

Firmie wytyka się, że nie dość, iż zachowała maksymalną możliwą dyskrecję, to jeszcze aktualizacji dokonała na godzinę przed publikacją wyczekiwanego przez całą Amerykę raportu komisji Muellera, analizującego potencjalne ingerencje Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.