Facebook przyznał się do wielkiej wpadki. Hasła milionów użytkowników bez szyfrowania

Hasła 600 mln użytkowników Instagrama mogły zostać narażone na szwank przez brak odpowiedniej polityki bezpieczeństwa w Facebooku.
Hasła 600 mln użytkowników Instagrama mogły zostać narażone na szwank przez brak odpowiedniej polityki bezpieczeństwa w Facebooku. Fot. 123rf.com
Lakoniczna notatka udostępniona na oficjalnym blogu Facebooka zawiera wstrząsające wyzwanie: zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami 600 mln haseł użytkowników Instagrama było dostępne w firmowym systemie w nieszyfrowanej formie, możliwej do podejrzenia przez 20 tysięcy pracowników portalu.


Jak przypomina portal Niebezpiecznik.pl, o sprawie napisał najpierw branżowy ekspert Brian Krebs. Jemu z kolei wyżalił się pracownik portalu Marka Zuckerberga, rozgoryczony faktem, że prawnicy firmy zbyli wewnętrzne postępowanie w tej sprawie wzruszeniem ramion.

Kwestia dotknęła milionów
Jak poinformował o sprawie Facebook? Aktualizując wczoraj archiwalny wpis na blogu. Dodano do niego informację, że „hasła użytkowników Instagrama były przechowywane w czytelnym formacie”. – Szacujemy w tej chwili, że kwestia ta dotknęła milionów użytkowników Instagrama – dorzuca Facebook.

Firmie wytyka się, że nie dość, iż zachowała maksymalną możliwą dyskrecję, to jeszcze aktualizacji dokonała na godzinę przed publikacją wyczekiwanego przez całą Amerykę raportu komisji Muellera, analizującego potencjalne ingerencje Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.