Rozstrzygnął się los popularnej w Polsce sieci sklepów. Chce ją przejąć afrykański inwestor

Sklep sieci Spar w austriackim Grazu. W Polsce firma była obecna od 1996 r.
Sklep sieci Spar w austriackim Grazu. W Polsce firma była obecna od 1996 r. Fot. 123rf.com
Jak potwierdzają obie strony transakcji, sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce przejmie Spar Group Ltd. Notowana na południowoafrykańskiej giełdzie w Johannesburgu firma będzie musiała jeszcze poczekać na potwierdzenie ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).


List intencyjny w tej sprawie został podpisany w piątek rano. – Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do prezesa UOKiK – cytuje portal Wiadomości Handlowe oświadczenie przedstawicieli sieci Piotr i Paweł.

Rok poszukiwań
To koniec epopei trwającej przeszło rok. – Zapewne nastąpiła podobna sytuacja, jak w Almie: firma „przestrzeliła się” ze swoim segmentem – mówił nam Zbigniew Kmieć, ekspert Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jego zdaniem, odkąd produkty luksusowe czy przynajmniej wyjątkowe pojawiły się na półkach „zwykłych” supermarketów – a bywa że i dyskontów – właściciele delikatesów podkreślających swoją ekskluzywność stracili grunt pod nogami.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy spekulowano, że siecią może interesować się Biedronka, E.Leclerc czy „inwestorzy z RPA i Azji”.

Można się tylko domyślać, że w ostatnim przypadku chodziło również o Spar Group. Firma ta działa przede wszystkim na dużych rynkach afrykańskich: w Angoli, Lesoto, Malawi, Mozambiku, Namibii, Zambii, Botswanie, Suazi. W Europie pojawiła się też w Austrii, Irlandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W Polsce grupa była obecna od 1996 roku, m.in. dzięki współpracy z siecią Bać-Pol.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.