Sikorski chciał dotacji na remont swojego zabytkowego dworku. Musiał obejść się smakiem

Radosław Sikorski planował remont swojego zabytkowego dworku w Chobielinie w oparciu o dotację marszałka kujawsko-pomorskiego. Dotacji jednak nie dostał.
Radosław Sikorski planował remont swojego zabytkowego dworku w Chobielinie w oparciu o dotację marszałka kujawsko-pomorskiego. Dotacji jednak nie dostał. Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Niemal 200 tysięcy złotych – o taką kwotę występował były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski do kujawsko-pomorskiego urzędu marszałkowskiego. Dzięki tym środkom miał nadzieję wyremontować posiadany w Chobielinie dworek, nieruchomość wpisaną na listę zabytków.


Wniosek na 199,6 tys. złotych dotyczył „prac konserwatorskich w obszarze piwnic i przyziemia dworu w Chobielinie” oraz „prace ratunkowe więźby dachowej zaatakowanej przez spuszczela pospolitego”. Były szef dyplomacji miał prawo ubiegać się o dotację, gdyż chobieliński dworek jest wpisany do rejestru zabytków – informuje portal Wirtualna Polska.

"Byli lepsi ode mnie"
Marszałek jednak odmówił wsparcia. – Widocznie byli lepsi ode mnie – miał to skomentować Sikorski w rozmowie z wp.pl. Cóż, Sikorski odkupił dworek w Chobielinie w 1989 roku i w olbrzymiej mierze podniósł go z upadku. Dziś wycenia nieruchomość na 4 mln złotych.

Można zakładać, że były minister i marszałek Sejmu jakoś sobie poradzi. Jak wyliczał w ubiegłym roku natemat.pl, Sikorski pracuje dziś dla prestiżowego waszyngtońskiego think tanku Center for Strategic And International Studies (CSIS), doradza Eurasia Group, a wreszcie – wykłada na szacownym Harvard University.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.