PKO BP ugiął się pod presją UOKiK. Wyjaśniamy, komu należy się rekompensata

Bank PKO BP przygotował dla swoich klientów z lat 2014-2016 program rekompensat publicznych. Wyjaśniamy, komu się należą
Bank PKO BP przygotował dla swoich klientów z lat 2014-2016 program rekompensat publicznych. Wyjaśniamy, komu się należą Fot. Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta
Jak podkreślił bank w swoim komunikacie, UOKiK miał zastrzeżenia do sposobu przekazywania klientom informacji o zmianach regulaminów czy zmianach taryf prowizji i opłat za pośrednictwem serwisu internetowego. W efekcie PKO BP musiał pójść na ustępstwa i zaproponować swoim klientom rekompensaty publiczne – będą to przede wszystkim usługi, które na co dzień są odpłatne, ale teraz, przez pewien czas, będą darmowe.


UOKiK uznał, że formy przekazywania informacji, jakich używał PKO BP – czyli poprzestawanie na wysyłaniu informacji wyłącznie za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej – nie są tzw. trwałym nośnikiem informacji. Ponadto, w wysyłanych do konsumentów listach z informacjami o zmianie warunków umownych brakowało dokładnej podstawy prawnej, umożliwiającej dokonanie tych zmian.

Bezpłatne usługi
W obu przypadkach chodzi o adresatów tych form komunikacji z lat 2014-2016. To oni mają możliwość skorzystania z rekompensat publicznych. W grę wchodzą bezpłatne usługi SMS, bezpłatne rozłożenie na 6 rat 0% jednej dowolnej transakcji bezgotówkowej dokonanej kartą kredytową w kwocie od 200 do 1500 zł, jednokrotny bezpłatny wybór niestandardowego wizerunku karty debetowej i wreszcie – bezpłatne przelewy do ZUS i US.

We wszystkich przypadkach formy rekompensaty mają charakter czasowy. Szczegóły można sprawdzić na niniejszej stronie lub pod numerami infolinii 800 302 302 oraz +48 81 535 60 60.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.