LOT otwiera nowe połączenie. Ma nadzieję, że będzie to jego żyła złota

LOT planuje otworzyć połączenie z Wilna do Londynu
LOT planuje otworzyć połączenie z Wilna do Londynu Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Strategia LOT zakłada, że stanie się on największą linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym celu firma otwiera kolejne połączenia do położonego w centrum miasta lotniska Londyn City. Do Warszawy i Budapesztu dołączyło właśnie Wilno.


Połączenie realizowane będzie 12 razy w tygodniu - pisze serwis fly4free.pl. Rejsy poranne będą realizowane codziennie oprócz niedziel, a popołudniowe - codziennie oprócz sobót.

–Wschodni Londyn jest miejscem, w którym mieszka wielu Litwinów, dlatego uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem pasażerów podróżujących zarówno z Litwy, jak i Wielkiej Brytanii i pozytywnie wpłynąć na relacje biznesowe mieszkańców obu krajów – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u w rozmowie z serwisem.

LOT coraz mocniej rozpycha się zarówno na Litwie, jak i na Węgrzech. Zagraniczne media twierdzą wręcz, że LOT planuje mocno wzmocnić swój hub w Budapeszcie. Miałby stamtąd latać m.in. do Budapesztu z Belgradu, Pragi i Sofii.

Stan maszyn pozwoli latać?
Trudno powiedzieć, czy stan maszyn pozwoli utrzymać te mocarstwowe ambicje. Piloci twierdzili, że samoloty linii są w tragicznym stanie. Nasz narodowy przewoźnik do tego stopnia tnie koszty, że zaczyna narażać na szwank zdrowie załóg i pasażerów. Najlepszym dowodem są sierpniowe awarie Bombardierów.

Co więcej, podłokietniki foteli w odebranych zaledwie w grudniu boeingach 737 MAX 8 łamią się aż miło. W tej chwili wyposażenie wróciło do naprawy u producenta, ale Rafał Milczarski – prezes LOT – będzie domagać się od producenta rekompensaty za przestój.


Firma desperacko cięła koszty: jak się do tej pory wydawało, przede wszystkim związane z personelem – personel pokładowy wypychano na zatrudnienie, do serwisowania maszyn wydzielono osobną spółkę, LOT AMS. Spory między menedżerami a pracownikami trafiły m.in. na forum mazowieckiej Rady Dialogu Społecznego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.