Bałagan organizacyjny i hamowanie rozwoju. Oni znaleźli sposób na rozwiązanie problemów firm

Podczas tegorocznej konferencji Dell Technologies World 2019 w Las Vegas Della rozpiera duma. Nic dziwnego, bo jest się czym pochwalić. Na wydarzeniu firma zaprezentowała swoje najnowsze dzieci - Dell Technologies Cloud, czyli nową strukturę chmury hybrydowej, jednolity system informatyczny do jej zarządzania o nazwie Unified Workspace oraz nowy program partnerski dla firm. Ogłoszono również kolejne partnerstwo z VMware i Microsoftem.


Chmura Della
Najjaśniejszą gwiazdą konferencji okrzyknięta została Dellowa chmura. Jak tłumaczy firma, Dell Technologies Cloud to odpowiedź na najpilniejsze potrzeby współczesnych korporacji. W dobie dynamicznych zmian i błyskawicznego pojawiania się innowacji, korzystanie w jednej firmie z wielu centrów danych i chmur publicznych, których liczność konsoli zarządzania powoduje jeden wielki bałagan organizacyjny, hamuje rozwój tych przedsiębiorstw.

Nowa usługa Della to ujednolicenie obsługi wielu chmur i zmniejszenie złożoności ich zarządzaniem. Dzięki rozwiązaniu infrastruktura wszystkich chmur jest spójna, interfejs w każdej z nich jest taki sam, a operacje można wykonywać w każdej lokalizacji. Narzędzie Della nie byłoby możliwe bez współpracy z VMware, amerykańskiego lidera wśród systemów chmurowych i oprogramowań do ich zarządzania, którego właścicielem większości akcji jest Dell.

Współpraca z Microsoftem
Ukłonem w stronę klientów korzystających z produktów pochodzących od wielu firm jest najnowsze partnerstwo Della z Microsoftem. Choć może trudno mówić w tym przypadku o ukłonie, gdyż coraz więcej firm technologicznych dostosowuje swoje produkty do usług oferowanych od konkurentów. Wychodzą z założenia, że chyba lepiej pójść na kompromis niż stracić sprzedaż.


Niemniej jednak firmy na tym zbrataniu skorzystają. Dzięki współpracy klienci Della będą mogli korzystać z usług Microsoft 365, zaś ci korzystający z Microsoft Azure używać oprogramowania VMware. To eliminuje część dodatkowego kodowania niezbędnego przy korzystaniu z usług wielu firm i sprawia, że usługi obu firm są kompatybilne.

Nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztować nowe usługi. Dell zdradził tylko, że chmura zmniejszy całkowity koszt zarządzania rodzimymi chmurami publicznymi nawet o 47%. Zaprezentowane rozwiązania są obecnie dostępne w USA, a w kolejnych miesiącach pojawią się również w innych państwach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.