Bałagan organizacyjny i hamowanie rozwoju. Oni znaleźli sposób na rozwiązanie problemów firm

Podczas tegorocznej konferencji Dell Technologies World 2019 w Las Vegas Della rozpiera duma. Nic dziwnego, bo jest się czym pochwalić. Na wydarzeniu firma zaprezentowała swoje najnowsze dzieci - Dell Technologies Cloud, czyli nową strukturę chmury hybrydowej, jednolity system informatyczny do jej zarządzania o nazwie Unified Workspace oraz nowy program partnerski dla firm. Ogłoszono również kolejne partnerstwo z VMware i Microsoftem.


Chmura Della
Najjaśniejszą gwiazdą konferencji okrzyknięta została Dellowa chmura. Jak tłumaczy firma, Dell Technologies Cloud to odpowiedź na najpilniejsze potrzeby współczesnych korporacji. W dobie dynamicznych zmian i błyskawicznego pojawiania się innowacji, korzystanie w jednej firmie z wielu centrów danych i chmur publicznych, których liczność konsoli zarządzania powoduje jeden wielki bałagan organizacyjny, hamuje rozwój tych przedsiębiorstw.

Nowa usługa Della to ujednolicenie obsługi wielu chmur i zmniejszenie złożoności ich zarządzaniem. Dzięki rozwiązaniu infrastruktura wszystkich chmur jest spójna, interfejs w każdej z nich jest taki sam, a operacje można wykonywać w każdej lokalizacji. Narzędzie Della nie byłoby możliwe bez współpracy z VMware, amerykańskiego lidera wśród systemów chmurowych i oprogramowań do ich zarządzania, którego właścicielem większości akcji jest Dell.

Współpraca z Microsoftem
Ukłonem w stronę klientów korzystających z produktów pochodzących od wielu firm jest najnowsze partnerstwo Della z Microsoftem. Choć może trudno mówić w tym przypadku o ukłonie, gdyż coraz więcej firm technologicznych dostosowuje swoje produkty do usług oferowanych od konkurentów. Wychodzą z założenia, że chyba lepiej pójść na kompromis niż stracić sprzedaż.


Niemniej jednak firmy na tym zbrataniu skorzystają. Dzięki współpracy klienci Della będą mogli korzystać z usług Microsoft 365, zaś ci korzystający z Microsoft Azure używać oprogramowania VMware. To eliminuje część dodatkowego kodowania niezbędnego przy korzystaniu z usług wielu firm i sprawia, że usługi obu firm są kompatybilne.

Nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztować nowe usługi. Dell zdradził tylko, że chmura zmniejszy całkowity koszt zarządzania rodzimymi chmurami publicznymi nawet o 47%. Zaprezentowane rozwiązania są obecnie dostępne w USA, a w kolejnych miesiącach pojawią się również w innych państwach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.