Polacy wydadzą na komunijne prezenty więcej niż rok temu. Lider prezentów bez zmian

Krzysztof Szatkowski / Agencja Gazeta
Kilkadziesiąt złotych więcej wydadzą Polacy na prezenty komunijne w tym roku. Średnio będzie to ok. 550 złotych. Lista prezentów nie zmienia się od kilku lat.


Jak wynika z badania Ceneo.pl, cytowanego przez serwis Wiadomości Handlowe, ceny prezentów z roku na rok wydają na prezenty coraz więcej. Rośnie także zapotrzebowanie na prezenty kupowane przez sieć - ten rynek wzrósł o 28 proc.

Sezon na komunijne prezenty zaczął się w tym roku później, ze względu na dość późną Wielkanoc. Część osób zdecydowała się na zakupy jeszcze w połowie kwietnia, jednak szczyt zakupów ma nastąpić po majowym weekendzie.

Co najchętniej kupują Polacy na komunię? Liderem od lat są rowery. Zaraz za nim znajdują się takie produkty jak deskorolki czy dewocjonalia. Nieco mniej popularnymi prezentami są zegarki, hulajnogi, aparaty fotograficzne czy konsole do gier. Ranking zamykają takie przedmioty jak słuchawki, drony czy klocki

Chcesz kupić biżuterię? Pamiętaj o tych zasadach
Wiele osób kupuje dzieciom biżuterię – to niezły wybór, szczególnie jeśli chodzi o dziewczynki. Warto chyba wybrać coś, co będą chciały nosić nie tylko w wieku 10, ale i 20 czy 30 lat. Z tego powodu raczej powinniśmy omijać pierścionki, które za rok nie wejdą na palec. Lepiej zainwestować w medalik czy kolczyki. Złoto będzie trzymać wartość, brylanty również jej nie stracą.


Prezenty komunijne są niczym przy kosztach, które muszą ponieść rodzice dziecka. Jeśli masz dziewczynkę, wydasz łącznie ok. 900 zł na strój i kilkaset złotych na domówkę lub 2 000 – 3 000 zł na imprezę w lokalu. Łącznie 3 000 – 4 000 złotych w opcji pozadomowej, lub 1500 – 1700 zł z posiadówką we własnych 4 kątach. Na chłopcu zaoszczędzisz małe kilkaset złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"