Mają twoje dane, za chwilę ruszą z własną walutą? Znamy sekretny plan Facebooka

Mark Zuckerberg ruszy z własną kryptowalutą?
Mark Zuckerberg ruszy z własną kryptowalutą? JD Lasica / flickr.com
Internetowy system płatności oparty o kryptowalutę - to nowy plan szefa Facebooka. Gigant chciałby, by stała się ona popularna wśród półtora miliarda użytkowników serwisu. Pomóc w tym miałaby współpraca ze sklepami internetowymi.


Do planów Marka Zuckerberga dotarli dziennikarze serwisu "Wall Street Journal". Cyfrowa waluta miałaby umożliwić płatności zarówno za usługi w serwisie, jak i w zewnętrznych sklepach. Na uruchomienie waluty potrzeba około miliarda dolarów.

Nowa waluta miałaby być oparta o rezerwy dolara. Dzięki temu jej kurs ma być znacznie bardziej stabilny niż np. kurs bitcoina. Co ciekawe, firma zapewnia, że możliwe będzie dokonywanie anonimowych płatności. To dość ciekawa informacja, biorąc poprawkę na to, jak do tej pory Facebook podchodził do kwestii prywatności.

Po aferze z Facebookiem i firmą Cambridge Analytica, której efektem jest międzynarodowy skandal i manipulacja opinią publiczną, prywatność znów zaczyna być w cenie. Z dobra pogardzanego, niezauważalnego, staje się dobrem istotnym.

Kilka dolarów od użytkownika
Facebook na każdym użytkowniku zarabia kilka dolarów kwartalnie. Europejczycy są dla Facebooka warci sporo mniej, niż Amerykanie i Kanadyjczycy. Serwis zarobił na każdym z nas niespełna 11 dolarów w ostatnich 3 miesiącach 2018 roku.

W zeszłym roku agencja Bloomberg informowała, że Facebook planuje uruchomić możliwość dokonywania płatności pomiędzy użytkownikami należącej do niego aplikacji What'sApp. Tu również mówiło się o własnej kryptowalucie.

Coraz częstszy jest mariaż korporacji technologicznych z instytucjami finansowymi. Google oferuje system płatności, Apple kusi własną kartą kredytową. Ten ostatni na razie tylko w Stanach Zjednoczonych i dla posiadaczy urządzeń Apple. Użytkownicy kuszeni są bezpieczeństwem, wygodą płatności oraz tańszymi zakupami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła