Wakacyjne plany pasażerów pociągów się sypią. Wstrzymano sprzedaż biletów na lato

PKP Intercity wstrzymało sprzedaż biletów na lato, bo musi zmienić rozkład jazdy.
PKP Intercity wstrzymało sprzedaż biletów na lato, bo musi zmienić rozkład jazdy. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
PKP Intercity w czwartek o północy wstrzymało sprzedaż wszystkich biletów po 9 czerwca. Wszystko z powodu decyzji kolejarzy z PKP Polskich Linii Kolejowych o zmianie ustalonego wcześniej rozkładu jazdy. Podróżni mogą stracić zniżki na kupionych wcześniej biletach.


Opóźnione remonty
– Po zaktualizowaniu i sprawdzeniu tego, co dzieje się na placach budów, a jest ich ponad 150 w Polsce, wynikła konieczność, aby przemodelować najbliższy wakacyjny rozkład jazdy – informuje w rozmowie z TVN24 Karol Jakubowski z PKP PLK.

Zaś na placach budowy są spore opóźnienia i anulowany rozkład okazał się niemożliwy do zrealizowania. Z tego powodu sprzedaż biletów na połączenia realizowane po 9 czerwca została wstrzymana, o czym powiadomiło biuro prasowe PKP Intercity.

Stracą pasażerowie
Prace nad ustalonym wcześniej rozkładem jazdy trwały kilka miesięcy. Teraz na przygotowanie nowego kolejarze dają sobie czas zaledwie do 17 maja. To jednak nie oznacza, że tego samego dnia PKP zacznie z powrotem sprzedawać bilety - rozkład trzeba przecież jeszcze wprowadzić do systemu.

Stracą na tym inni przewoźnicy, którzy muszą planować swoje rozkłady z wyprzedzeniem i pasażerowie, którzy lubią kupować bilety znacznie wcześniej. – Niestety, część z tych promocji, które obowiązują w przedsprzedaży, nasi pasażerowie utracą – przyznaje w rozmowie z portalem rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serebeńska.


Problemy z rozkładem jazdy nie są dużym zaskoczeniem. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, rok 2019 jest okresem szybkiej modernizacji infrastruktury kolejowej oraz pogłębiających się sporów administracyjnych. Jak przewidywali eksperci to spowoduje, że fala opóźnień i kłopotów PKP teraz osiąga apogeum.

Marketingowa wpadka
To już drugi raz w ciągu zaledwie tygodnia, gdy PKP Intercity podwinęła się marketingowa noga. 5 maja br. około 500 powracających z majówki ze Lwowa pasażerów PKP Intercity zostało wyproszonych z pociągu. Ludzie, w tym rodziny z małymi dziećmi, wysiedli na zalaną wodą i błotem stację w Medyce, po czym na własną rękę szukali transportu zastępczego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.