Wakacyjne plany pasażerów pociągów się sypią. Wstrzymano sprzedaż biletów na lato

PKP Intercity wstrzymało sprzedaż biletów na lato, bo musi zmienić rozkład jazdy.
PKP Intercity wstrzymało sprzedaż biletów na lato, bo musi zmienić rozkład jazdy. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
PKP Intercity w czwartek o północy wstrzymało sprzedaż wszystkich biletów po 9 czerwca. Wszystko z powodu decyzji kolejarzy z PKP Polskich Linii Kolejowych o zmianie ustalonego wcześniej rozkładu jazdy. Podróżni mogą stracić zniżki na kupionych wcześniej biletach.


Opóźnione remonty
– Po zaktualizowaniu i sprawdzeniu tego, co dzieje się na placach budów, a jest ich ponad 150 w Polsce, wynikła konieczność, aby przemodelować najbliższy wakacyjny rozkład jazdy – informuje w rozmowie z TVN24 Karol Jakubowski z PKP PLK.

Zaś na placach budowy są spore opóźnienia i anulowany rozkład okazał się niemożliwy do zrealizowania. Z tego powodu sprzedaż biletów na połączenia realizowane po 9 czerwca została wstrzymana, o czym powiadomiło biuro prasowe PKP Intercity.

Stracą pasażerowie
Prace nad ustalonym wcześniej rozkładem jazdy trwały kilka miesięcy. Teraz na przygotowanie nowego kolejarze dają sobie czas zaledwie do 17 maja. To jednak nie oznacza, że tego samego dnia PKP zacznie z powrotem sprzedawać bilety - rozkład trzeba przecież jeszcze wprowadzić do systemu.

Stracą na tym inni przewoźnicy, którzy muszą planować swoje rozkłady z wyprzedzeniem i pasażerowie, którzy lubią kupować bilety znacznie wcześniej. – Niestety, część z tych promocji, które obowiązują w przedsprzedaży, nasi pasażerowie utracą – przyznaje w rozmowie z portalem rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serebeńska.


Problemy z rozkładem jazdy nie są dużym zaskoczeniem. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, rok 2019 jest okresem szybkiej modernizacji infrastruktury kolejowej oraz pogłębiających się sporów administracyjnych. Jak przewidywali eksperci to spowoduje, że fala opóźnień i kłopotów PKP teraz osiąga apogeum.

Marketingowa wpadka
To już drugi raz w ciągu zaledwie tygodnia, gdy PKP Intercity podwinęła się marketingowa noga. 5 maja br. około 500 powracających z majówki ze Lwowa pasażerów PKP Intercity zostało wyproszonych z pociągu. Ludzie, w tym rodziny z małymi dziećmi, wysiedli na zalaną wodą i błotem stację w Medyce, po czym na własną rękę szukali transportu zastępczego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.