W tej miejscowości znaleźli sposób na tanie paliwo. Mieszkańcy oszczędzają, miasto zarabia

Okazuje się, że paliwo można sprzedawać taniej a i tak na tym zarabiać
Okazuje się, że paliwo można sprzedawać taniej a i tak na tym zarabiać Foto: cyther5 / 123rf.com
Władze Stalowej Woli uznały, że mieszkańcy nie powinni przepłacać za paliwo i otworzyły własną stację. Gdy kilka tygodni temu ją otwierano, benzyna 95 kosztowała tam 4,55 zł za litr. Dziś jest już drożej, ale i tak ok. 10 groszy taniej, niż gdzie indziej.


Miejska stacja benzynowa w Stalowej Woli powstała w bazie Miejskich Zakładów Komunikacji. Jest samoobsługowa i zbudowana na wzór innych nowoczesnych punktów sprzedaży paliw – donosi Fakt.pl.

– Mieszkańcy Stalowej Woli od dawna skarżyli się, że benzyna w naszym mieście jest o wiele droższa niż w innych miejscach w Polsce i że nie ma żadnej konkurencji pomiędzy lokalnymi stacjami –prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, cytowany przez portal.

Skąd różnica w cenie?
MZK wynegocjowało dobre stawki z PKN Orlen a sama stacja stosuje niskie marże. Stację otwarto kilka tygodni temu i od razu okazało się, że oferuje paliwa tańsze o kilkadziesiąt groszy na litrze niż inne punkty w mieście.

Dziś ta różnica jest mniejsza, ale nie dlatego, że miejska stacja zwiększyła marże. Po prostu inne stacje również obniżyły ceny. Obecnie paliwa w bazie MZK w Stalowej Woli są tańsze o ok. 10 groszy na litrze w porównaniu z bezpośrednią konkurencją. Ale już nieco dalsze stacje sprzedają paliwo o 20-30 groszy drożej.

Warto zauważyć, że paliwa na niektórych stacjach w Polsce potrafią osiągać zawrotne ceny. Niedawno okazało się, że taniej jest tankować w Niemczech niż przy polskiej autostradzie. Od dawna wiadomo, że bardzo droga benzyna i ropa jest w miejscowościach turystycznych. W Zakopanem potrafi bić wręcz cenowe rekordy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.