W tej miejscowości znaleźli sposób na tanie paliwo. Mieszkańcy oszczędzają, miasto zarabia

Okazuje się, że paliwo można sprzedawać taniej a i tak na tym zarabiać
Okazuje się, że paliwo można sprzedawać taniej a i tak na tym zarabiać Foto: cyther5 / 123rf.com
Władze Stalowej Woli uznały, że mieszkańcy nie powinni przepłacać za paliwo i otworzyły własną stację. Gdy kilka tygodni temu ją otwierano, benzyna 95 kosztowała tam 4,55 zł za litr. Dziś jest już drożej, ale i tak ok. 10 groszy taniej, niż gdzie indziej.


Miejska stacja benzynowa w Stalowej Woli powstała w bazie Miejskich Zakładów Komunikacji. Jest samoobsługowa i zbudowana na wzór innych nowoczesnych punktów sprzedaży paliw – donosi Fakt.pl.

– Mieszkańcy Stalowej Woli od dawna skarżyli się, że benzyna w naszym mieście jest o wiele droższa niż w innych miejscach w Polsce i że nie ma żadnej konkurencji pomiędzy lokalnymi stacjami –prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, cytowany przez portal.

Skąd różnica w cenie?
MZK wynegocjowało dobre stawki z PKN Orlen a sama stacja stosuje niskie marże. Stację otwarto kilka tygodni temu i od razu okazało się, że oferuje paliwa tańsze o kilkadziesiąt groszy na litrze niż inne punkty w mieście.

Dziś ta różnica jest mniejsza, ale nie dlatego, że miejska stacja zwiększyła marże. Po prostu inne stacje również obniżyły ceny. Obecnie paliwa w bazie MZK w Stalowej Woli są tańsze o ok. 10 groszy na litrze w porównaniu z bezpośrednią konkurencją. Ale już nieco dalsze stacje sprzedają paliwo o 20-30 groszy drożej.

Warto zauważyć, że paliwa na niektórych stacjach w Polsce potrafią osiągać zawrotne ceny. Niedawno okazało się, że taniej jest tankować w Niemczech niż przy polskiej autostradzie. Od dawna wiadomo, że bardzo droga benzyna i ropa jest w miejscowościach turystycznych. W Zakopanem potrafi bić wręcz cenowe rekordy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.