Kradła kwiaty na cmentarzu. Wpadła, bo okradana kobieta zamontowała GPS w wiązance

Złodziejka cmentarnych kwiatów złapana dzięki nadajnikowi GPS
Złodziejka cmentarnych kwiatów złapana dzięki nadajnikowi GPS Foto: pxhere.com
Nawigacja satelitarna sprawia, że śmiercionośne rakiety trafiają w cele oddalone o tysiące kilometrów, że dojeżdżamy pod wskazany adres, ale mogą też pomoc w namierzeniu złodziejki kwiatów z cmentarza. Tak stało się w Przybysławicach niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego.


Pewna kobieta miała dość tego, że ktoś regularnie kradł kwiaty z grobu bliskiej jej osoby, pisze serwis InfoOstrow.pl. Postanowiła więc zaprząc do pracy zdobycze najnowszej technologii. W wiązance kwiatów, którą zostawiła na nagrobku, umieściła miniaturowy nadajnik GPS, raportujący o swoim położeniu.

W pewnym momencie nadajnik zaczął się poruszać – było więc jasne, że wiązankę ktoś kradnie. Poszkodowana ruszyła więc jego tropem i po drodze powiadomiła o wszystkim policję. Okazało się, że wiązanka z nadajnikiem faktycznie została skradziona i umieszczona w samochodzie.

Policyjny pościg dotarł na pewną posesję, gdzie stało zaparkowane auto z wiązanką w środku.

Złodziejem okazała się 46-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego, której grozi teraz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

GPS w służbie ludzkości
W Polsce coraz częściej wykorzystuje się miniaturowe nadajniki GPS do śledzenia przedmiotów o stosunkowo niskiej wartości materialnej, ale ważnych z innych przyczyn. Zrobili tak na przykład dziennikarze programu Uwaga w TVN, gdy dotarły do nich wieści o tym, że w jednej z podwarszawskich miejscowości do adresatów przestały przychodzić listy i przesyłki.


Postanowili wysłać listem poleconym odbiornik GPS do jednego z mieszkańców miejscowości. Według regulaminu, przesyłka powinna dotrzeć do odbiorcy na drugi dzień. I dotarła. Do urzędu pocztowego, gdzie przeleżała kolejne dwa tygodnie.

Gdy dziennikarze udali się na opisywaną pocztę i powiedzieli, co znajdowało się w paczce, ta znalazła się w ciągu 20 minut. Dyrektor regionu warszawskiego Poczty Polskiej wyjaśniał, że problemy wynikały z braku dostatecznej liczby listonoszy w regionie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.