Minister od smogu pierwszy do dymisji po wyborach. Ma zostać odsunięty po cichu

Piotr Woźny,  pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze, ma odejść - pisze "Puls Biznesu".
Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze, ma odejść - pisze "Puls Biznesu". Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze, niedługo pożegna się z administracją – donosi poniedziałkowy „Puls Biznesu”. „Minister od smogu” ma odejść podczas pierwszych zmian w rządzie, a jego dymisja ma nastąpić po cichu.


Dymisja ministra od smogu
O planach premiera Mateusza Morawieckiego dotyczących Piotra Woźnego, „Puls Biznesu” dowiedział się m.in. od informatorów związanych z szefem rządu. Według nich dymisja pełnomocnika od smogu ma nastąpić „po cichu”, podczas pierwszych zmian w rządzie po wyborach parlamentarnych.

Jednak sam Woźny twierdzi, że pogłoski są nieprawdziwe, a on nigdzie się nie wybiera. Przynajmniej dopóki nie dokończy spraw związanych z wprowadzaniem ustawy StopSmog.

– Moje odejście nastąpi wtedy, gdy sprawy te zostaną dokończone/wprowadzone na właściwe tory – napisał w przesłanym dziennikowi oświadczeniu, dodając, że oprócz StopSmog jest zaangażowany w kilka projektów związanych z wdrażaniem programu Czyste Powietrze i współpracuje z ekspertami Banku Światowego.

Pogłoski o zmianach
To niejedyne pogłoski o zmianach w rządzie. Ostatnimi czasu głośno było o odejściu minister finansów Teresy Czerwińskiej. Mówiono, że strażniczka państwowej kasy nie zgadza się z wprowadzeniem tzw. piątki Kaczyńskiego i w ramach protestu zamierza podać się do dymisji. Ostatecznie szefowa resortu zdementowała plotki, co jednak nie oznacza, że były bezzasadne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.