Masz problemy z Google Pay? Wielu użytkownikom pomogło usunięcie zupełnie innej aplikacji...

Użytkownicy aplikacji od kilku dni mają z nią problemy
Użytkownicy aplikacji od kilku dni mają z nią problemy dennizn / 123rf.com
Od kilku dni użytkownicy aplikacji Google Pay mają problemy z dokonywaniem płatności przy użyciu telefonu. Części pomaga aktualizacja aplikacji, innym... usunięcie z telefonu z aplikacji Rossmanna. Jak na razie nie wiadomo, kiedy płatności zaczną działać.


Nie trzeba zabierać karty płatniczej - wystarczy telefon. To była jedna z obietnic Google Pay, które słyszeliśmy gdy aplikacja wchodziła do Polski.

Dzięki połączeniu wszystkich kart płatniczych przypisanych do konta, możliwe jest płacenie za zakup w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także za zakup aplikacji. To wszystko bez konieczności wypełniania długich formularzy – wystarczy zaledwie kilka kliknięć.

Od kilku dni użytkownicy aplikacji mają jednak problem z płatnościami. Aplikacja odmawia po prostu płatności, przez co nie dochodzą one do skutku. Najwięcej komentarzy pod aplikacją w sklepie Google jest z dnia 14 maja tego roku. Problemy nie dotyczą wyłącznie jednego modelu smartfonów, więc problem najprawdopodobniej tkwi w aplikacji.

Nadal masz problem? Usuń tę aplikację
Problem znany jest przez producenta aplikacji, a w tej chwili trwają prace nad jego rozwiązaniem. W nocy z piątku na sobotę miała miejsce aktualizacja aplikacji, jednak część użytkowników nadal twierdzi, że problemy z płatnością występują.


Części użytkowników pomaga natomiast... odinstalowanie dowolnej aplikacji, która korzysta z moduł NFC w telefonie.

- Z informacji pozyskanych od firmy Google wynika, że zmiany wprowadzone przez jednego z producentów telefonów z systemem Android mogły spowodować ograniczenie pamięci podręcznej w aplikacji NFC. Stąd odinstalowanie przez użytkowników jakiejkolwiek aplikacji, która korzysta z NFC pomagało przywrócić funkcjonalność płatności zbliżeniowych - mówi w rozmowie z INNPoland Agata Nowakowska, rzecznik prasowy Rossmanna.

Część Polaków tego typu problemy mogą odstręczać od powierzenia swoich płatności Google. Według statystyk połowa z nas broni się przez tym rękami i nogami - przecież to poufne dane i nie ma pewności, że nie zostaną wykorzystane do kradzieży. Zresztą im mniej podmiotów ma dostęp do danych z karty, tym bezpieczniej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.