Planujesz podróż samolotem? Lepiej sprawdź, czy nie będziesz lecieć nad tym niebezpiecznym obszarem

Amerykanie ostrzegają przed lotami w okolicach Zatoki Perskiej
Amerykanie ostrzegają przed lotami w okolicach Zatoki Perskiej Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Amerykańskie placówki dyplomatyczne zdecydowały się ostrzec linie lotnicze przed lotami w okolicach Zatoki Perskiej. Ze względu na możliwość wystąpienia konfliktu między USA a Iranem.


Placówki dyplomatyczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kuwejcie przekazały komunikat przygotowany pierwotnie przez ederalną Administrację Lotnictwa (FAA) – informuje serwis money.pl.

Jak twierdzą dyplomaci, samoloty pasażerskie muszą być świadome "zwiększonej aktywności militarnej i zaostrzonych napięć politycznych" w tym regionie. Napięcia rosną w związku z obawami o potencjalny konflikt Stanów z Iranem.

Kilka dni temu Biały Dom ogłosił, że ma zamiar całkowicie odciąć Iran (udokumentowane zasoby 157 mld baryłek) od globalnego rynku ropy. – Trump chce zdławić ajatollahów – komentowano tę decyzję w mediach. Dla Amerykanów może to być też sprawdzian test własnej siły: na liście odbiorców są bowiem kraje takie jak Japonia, Chiny, Turcja, Indie czy Korea Południowa.

Ceny benzyny też w górę?
W zeszłym roku mówiło się, że z powodu potencjalnego konfliktu na linii Stany Zjednoczone - Iran ceny benzyny mogą wzrosnąć nawet do sześciu złotych. Jednak jak widać, nie jest to jedyny problem związany z tym potencjalnym konfliktem.

Wcześniej Wywiad Stanów Zjednoczonych ostrzegał przed możliwym atakiem Iranu na amerykańskie cele w Iraku.Większość pracowników ambasady USA w Bagdadzie zostało ewakuowanych - pisze serwis money.pl. W związku z tym może się okazać, że przeloty nad tym terenem mogą być znacznie utrudnione.


Kierunek bliskowschodni był dość popularny wśród Polaków, wyjeżdżających na wakacje. Przyczyną jest fakt, że w przeciwieństwie do polskiego morza, wakacyjna pogoda w tamtym regionie jest w praktyce gwarantowana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.