Planujesz podróż samolotem? Lepiej sprawdź, czy nie będziesz lecieć nad tym niebezpiecznym obszarem

Amerykanie ostrzegają przed lotami w okolicach Zatoki Perskiej
Amerykanie ostrzegają przed lotami w okolicach Zatoki Perskiej Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Amerykańskie placówki dyplomatyczne zdecydowały się ostrzec linie lotnicze przed lotami w okolicach Zatoki Perskiej. Ze względu na możliwość wystąpienia konfliktu między USA a Iranem.


Placówki dyplomatyczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kuwejcie przekazały komunikat przygotowany pierwotnie przez ederalną Administrację Lotnictwa (FAA) – informuje serwis money.pl.

Jak twierdzą dyplomaci, samoloty pasażerskie muszą być świadome "zwiększonej aktywności militarnej i zaostrzonych napięć politycznych" w tym regionie. Napięcia rosną w związku z obawami o potencjalny konflikt Stanów z Iranem.

Kilka dni temu Biały Dom ogłosił, że ma zamiar całkowicie odciąć Iran (udokumentowane zasoby 157 mld baryłek) od globalnego rynku ropy. – Trump chce zdławić ajatollahów – komentowano tę decyzję w mediach. Dla Amerykanów może to być też sprawdzian test własnej siły: na liście odbiorców są bowiem kraje takie jak Japonia, Chiny, Turcja, Indie czy Korea Południowa.

Ceny benzyny też w górę?
W zeszłym roku mówiło się, że z powodu potencjalnego konfliktu na linii Stany Zjednoczone - Iran ceny benzyny mogą wzrosnąć nawet do sześciu złotych. Jednak jak widać, nie jest to jedyny problem związany z tym potencjalnym konfliktem.

Wcześniej Wywiad Stanów Zjednoczonych ostrzegał przed możliwym atakiem Iranu na amerykańskie cele w Iraku.Większość pracowników ambasady USA w Bagdadzie zostało ewakuowanych - pisze serwis money.pl. W związku z tym może się okazać, że przeloty nad tym terenem mogą być znacznie utrudnione.


Kierunek bliskowschodni był dość popularny wśród Polaków, wyjeżdżających na wakacje. Przyczyną jest fakt, że w przeciwieństwie do polskiego morza, wakacyjna pogoda w tamtym regionie jest w praktyce gwarantowana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.