Droga pietruszka sprawia, że oszuści ruszają na łowy. Oferują zamiast niej... pasternak

Zamiast pietruszki, próbują nam wcisnąć... pasternak
Zamiast pietruszki, próbują nam wcisnąć... pasternak Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta
Ceny warzyw na rynkach i w marketach rosną. Jednak na warzywach nie zarabiają tylko ich producenci, ale także oszuści. Coraz częściej na rynkach pojawia się pasternak, który "udaje" pietruszkę.


Pasternak jest tańszy niż pietruszka w hurcie, dzięki czemu pozwala na większy zarobek. Dziennik "Fakt" informuje, że samo oszustwo nie jest niczym nowym - pojawia się ono regularnie, wraz z rosnącymi cenami pietruszki.

Co więcej, czasem zdarza się, że pasternak trafia do gotowych sałatek, mrożonek czy zestawów włoszczyzny. Tego typu informacja powinna się pojawić na opakowaniu, dlatego warto je uważnie przeczytać przed podjęciem decyzji o zakupie.

Korzeń pasternaku jest od pietruszki mniejszy i bardziej zaokrąglony. Ponadto pachnie mniej intensywnie. Warto też zwrócić uwagę na liście - różnią się znacząco od natki pietruszki. Nie jest on oczywiście szkodliwy dla zdrowia, po prostu warto wiedzieć, za co się płaci. Ponadto pasternak zawiera magnez oraz wiele witamin i minerałów.

Droga pietruszka zmusza do szukania zamienników
Z drugiej strony to także informacja dla osób, które nie chcą wydawać ok. 20 złotych na korzeń pietruszki, a chcą użyć jakiegoś tańszego zamiennika. Ceny tego warzywa poszły ostatnio w górę, więc coraz więcej osób może chcieć skorzystać z takich porad.


Handlowcy nie kryją, że w ogóle ceny warzyw są o wiele wyższe w porównaniu z ubiegłym rokiem, szczególnie chodzi tu o pietruszkę, cebulę i kapustę. Zdaniem niektórych ekspertów, winna jest susza, która szczególnie dotknęła producentów warzyw.

Oszukiwane warzywa pojawiają się regularnie co roku. W zeszłym roku na przykład hitem sieci okazał się film, na którym widać, jak importowane z Hiszpanii truskawki są przepakowywane do łubianek i sprzedawane jako polskie. Okazuje się, że to samo dzieje się z ziemniakami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.