Dziś do Polski wraca rosyjska ropa. Surowiec dobrej jakości popłynie rurociągiem Przyjaźń

Do Polski trafi rosyjska ropa dobrej jakości.
Do Polski trafi rosyjska ropa dobrej jakości. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Tranzyt ropy naftowej do Polski ma rozpocząć się dzisiaj, o czym poinformował w niedzielę minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak. Surowiec ma być dobrej jakości, zapewnia minister.


Wielki powrót rosyjskiej ropy
Podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej, Nowak wypowiedział się na temat rurociągu Przyjaźń, podaje portal Money.pl. Minister zapewnił, że trwa proces normalizacji, a już dziś ma zostać wznowiony transport ropy w stronę Polski.

Ropa ma zostać tłoczona też w kierunku południowym. Minister zapewnia, że surowiec wkrótce trafi na granicę ze Słowacją.

Zanieczyszczenia w rosyjskiej ropie
Transport został zawieszony 24 kwietnia w związku z zanieczyszczeniami obecnymi w rosyjskiej ropie.

Alarm na polskiej granicy został ogłoszony krótko po tym, jak Białorusini dali znać, że w stronę naszej granicy płynie 300 tysięcy ton zanieczyszczonego chlorem surowca.

Według rosyjskiego dziennika Wiedomosti, do zapaprania ropy związkami zawierającymi chlor musiało dojść na odcinku rurociągu między Unieczą a Samarą.

Strona rosyjska skierowała sprawę do prokuratury i Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Mówi się, że zanieczyszczenie mogło zostać dodane celowo, przez jedną spółek, która złamała wszystkie przepisy bezpieczeństwa.

Wcześniej na Białoruś
Czysty surowiec trafił już wcześniej do obiegu. Jak informowaliśmy w maju do rafinerii w białoruskim Mozyrzu dotarła ropa odpowiedniej jakości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.