Supertani rosyjski dyskont wchodzi do Polski. Sprzedają towar prosto z palet

Pierwszy w Polsce rosyjski sklep Mere pojawi się w lipcu 2019 r. w Częstochowie.
Pierwszy w Polsce rosyjski sklep Mere pojawi się w lipcu 2019 r. w Częstochowie. Fot. svetofor-nsk.ru
Popularny w Rosji supertani dyskont Mere, wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym, jednak wchodzi do Polski. Pierwsza placówka powstanie w Częstochowie przy ul. 1 Maja i zostanie otwarta już w lipcu.


Sklep Mere w Polsce
Jak podaje portal dlahandlu.pl, rosyjski detalista Svetofor wejdzie na rynek Europy Środkowej z marką Mere. W naszym kraju pierwsze osiem sklepów miało powstać już w zeszłym roku, jednak przeprowadzone przez dyskont analizy wykazały, że polski rynek miał być zbyt konkurencyjny.

Według medialnych doniesień klientów z Polski miał odstraszyć obskurny wygląd sklepu. Koncept poustawianych w kartonowych pudłach produktów mógł się wydać Polakom niewystarczająco wytworny.

Supertanie produkty
Tymczasem sukces dyskontu Mere w Niemczech na obrzeżach Lipska w styczniu bieżącego roku (tam sklep znany jest pod nazwą TS Markt), okazał się tak ogromny i niespodziewany, że detalista wrócił z pomysłem otwarcia sklepów również w Polsce. Firma w kwietniu poszukiwała kierowników do pracy w pierwszym polskim sklepie, oferując umowę o pracę oraz możliwość awansu.

Jak pisał Mariusz Janik z INNPoland.pl, charakterystyczną cechą dyskontów Svetoforu jest maksymalne cięcie kosztów. Sprzedaż odbywa się praktycznie wprost z palet, produkty są z reguły „najniższej dopuszczalnej przez przepisy jakości”. Za to też marża jest niewysoka – zaledwie 15 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.