Supertani rosyjski dyskont wchodzi do Polski. Sprzedają towar prosto z palet

Pierwszy w Polsce rosyjski sklep Mere pojawi się w lipcu 2019 r. w Częstochowie.
Pierwszy w Polsce rosyjski sklep Mere pojawi się w lipcu 2019 r. w Częstochowie. Fot. svetofor-nsk.ru
Popularny w Rosji supertani dyskont Mere, wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym, jednak wchodzi do Polski. Pierwsza placówka powstanie w Częstochowie przy ul. 1 Maja i zostanie otwarta już w lipcu.


Sklep Mere w Polsce
Jak podaje portal dlahandlu.pl, rosyjski detalista Svetofor wejdzie na rynek Europy Środkowej z marką Mere. W naszym kraju pierwsze osiem sklepów miało powstać już w zeszłym roku, jednak przeprowadzone przez dyskont analizy wykazały, że polski rynek miał być zbyt konkurencyjny.

Według medialnych doniesień klientów z Polski miał odstraszyć obskurny wygląd sklepu. Koncept poustawianych w kartonowych pudłach produktów mógł się wydać Polakom niewystarczająco wytworny.

Supertanie produkty
Tymczasem sukces dyskontu Mere w Niemczech na obrzeżach Lipska w styczniu bieżącego roku (tam sklep znany jest pod nazwą TS Markt), okazał się tak ogromny i niespodziewany, że detalista wrócił z pomysłem otwarcia sklepów również w Polsce. Firma w kwietniu poszukiwała kierowników do pracy w pierwszym polskim sklepie, oferując umowę o pracę oraz możliwość awansu.

Jak pisał Mariusz Janik z INNPoland.pl, charakterystyczną cechą dyskontów Svetoforu jest maksymalne cięcie kosztów. Sprzedaż odbywa się praktycznie wprost z palet, produkty są z reguły „najniższej dopuszczalnej przez przepisy jakości”. Za to też marża jest niewysoka – zaledwie 15 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.